Peeling kawowy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na cellulit i uzyskanie gładkiej skóry. “Peeling kawowy” – pierwsze skojarzenie, jakie nasuwa mi się przez myśl, gdy to słyszę, to określenie REWELACYJNY! Domowy peeling kawowy to skuteczny i prosty sposób na gładkie ciało – usuwa cellulit, wygładza, poprawia koloryt i sprawia, że skóra jest jędrna. Peeling kawowy świetnie łączy ze sobą przyjemne z pożytecznym – rano kawka do wypicia, a wieczorem peeling z fusów kawy!
Peeling z kawy
Domowy peeling kawowy to jedna z najtańszych znanych mi domowych sposobów na gładką skórę. Jeżeli codziennie i tak wypijasz chociaż filiżankę kawy dziennie, to za swój peeling kawowy nie zapłacisz ani grosza. Do wykonania domowego peelingu kawowego potrzebujesz właściwie tylko fusów z kawy. Oczywiście, w praktyce można go nieco urozmaicić (co bardzo polecam), ale jak zależy Ci na czasie i nie lubisz kombinacji, to wystarczy Ci sama kawa i niewielka ilość wody. Peeling kawowy udowadnia, że skuteczne kosmetyki nie zawsze muszą dużo kosztować. Zawsze natomiast musimy używać ich regularnie, żeby efekt był naprawdę widoczny. W sytuacji, gdy nie jesteś miłośnikiem kawy, możesz kupić najtańszą kawę mieloną, która kosztuje kilka zł. Efekt będzie taki sam, jak w przypadku droższych kaw. Opakowanie 500 g wystarczy Ci na naprawdę dużą ilość zabiegów!
Domowy peeling kawowy na cellulit
Peeling kawowy działa skutecznie na cellulit głównie ze względu na kofeinę. Zawarta w kawie i peelingu kawowym kofeina działa stymulująco na skórę, usztywnia naczynia krwionośne i ujędrnia skórę. Poza działaniem antycellulitowym, dzięki kofeinie, peeling kawowy spełnia też funkcję takie jak każdy inny dobry peeling, czyli złuszcza naskórek , usuwa martwe komórki i odsłania świeżą, gładką skórę. Tak jak każda metoda usuwania cellulitu, tak i peeling kawowy nie działa od razu, ale już po pierwszym użyciu możesz zauważyć różnicę. Skóra będzie wyraźnie wygładzona. Większe efekty stosowania peelingu kawowego zobaczysz po kilku razach regularnego wykonywania zabiegu.
Peeling kawowy: efekty po miesiącu
W celu trzymania regularności wykonywania peelingu polecam przygotowanie sobie miesięcznego planu, np. co 3-4 dni przez miesiąc wykonuj skrupulatnie peeling kawowy. Po miesiącu zobaczysz wyraźne efekty. Skóra będzie gładka, jędrna, elastyczna. W większości przypadków kobiety potwierdzają usunięcie lub chociaż częściowe zmniejszenie cellulitu. Przyznam, że u mnie peeling kawowy na cellulit sprawdza się znakomicie! U niektórych niestety cellulit może zostać zredukowany jedynie w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrową dietą. Pamiętaj też, że cellulit posiada zdecydowana większość kobiet. Nawet na gładkiej skórze i u szczupłych kobiet może być widoczny niewielki cellulit. Taka już nasza natura – cellulit jest cechą skóry, nie jej defektem.
Zobacz także: Glow Up Challenge! Wprowadź te rzeczy w swoje życie, jeśli chcesz przejść Glow Up w miesiąc!
Domowy peeling kawowy DIY
Do wykonania peelingu kawowego potrzebujesz fusów po zaparzonej kawie (1-2 łyżki), oliwki z oliwek, oliwki do ciała lub innego ulubionego oleju (np. kokosowy lub kosmetyczną mieszankę olejów do ciała). Opcjonalnie możesz dodać 1-2 łyżki cukru. Do przygotowanych fusów po kawie dodaj trochę oliwki tak, żeby konsystencja peelingu kawowego nie była zbyt płynna. Kolistymi ruchami wmasuj peeling w skórę. Zabieg możesz wykonać po myciu, wtedy już tylko mieszankę zmywasz ze skóry letnią wodą lub przed. Lepszy efekt jest, gdy peeling kawowy stosujesz na koniec, wtedy olej dogłębniej nawilży skórę, ale i zapach po kawie zostanie z Tobą na dłużej. Trzeba wspomnieć, że nie każdy za nim przepada.
Peeling z kawy i żelu pod prysznic
Peeling kawowy można wykonać też jeszcze prościej, w opcji jedynie z żelem pod prysznic. Do wykonania takiej prostszej wersji potrzebujesz 1-2 łyżki fusów po zaparzonej kawie oraz odrobiny żelu pod prysznic. Oba składniki wymieszaj i wykorzystaj podczas kąpieli lub prysznica. Kolistymi ruchami wmasuj przygotowana mieszankę w wybrane fragmenty skóry, a następnie zmyj letnią wodą. Uważaj, bo kofeina zawarta w fusach do kawy może przeniknąć przez skórę, na początek polecam wykonywanie peelingu kawowego rano lub popołudniu, żeby uniknąć ewentualnego problemu z zasypianiem.
Mydło kawowe DIY
Istnieje też jeszcze jedna metoda na peeling kawowy. Wymaga ona jednak nieco więcej czasu i uwagi. Jest to domowe mydło kawowe. Największą zaletą domowego mydła kawowego jest to, że nie brudzi tak bardzo łazienki, jak może brudzić zwykły peeling kawowy. Może więc spodobać się szczególnie tym, którzy unikają klasycznego peelingu z kawy ze względu na obawy co do jego właściwości brudzących. Sprawdzi się też u tych, którzy wolą kąpiele w wannie.
Czy peeling kawowy przyciemnia skórę?
Peeling kawowy nie przyciemnia w sposób widoczny skóry. Natomiast, dzięki regularnego stosowaniu przyczynia się do usuwania martwego naskórka i regeneracji skóry. W efekcie skóra jest gładsza i ma wyrównany koloryt. Przyciemnienie może być efektem niewystarczającego spłukania peelingu kawowego. Należy wtedy jeszcze raz umyć dokładnie wybrany fragment ciała z wykorzystaniem żelu pod prysznic.
Domowy peeling kawowy: jak często wykonywać?
Peeling kawowy, tak jak inne peelingi, powinno się wykonywać maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Zbyt często wykonywany peeling kawowy (i każdy inny) może doprowadzić do podrażnień i przesuszenia skóry. Należy więc zachować umiar. Nie zawsze im więcej i im częściej tym lepiej. Pamiętaj jednak, że największe efekty uzyskasz podczas regularnego stosowania peelingu kawowego. Jeżeli chcesz po raz pierwszy podejść do tego zabiegu i zależy Ci na najszybszych i jak najbardziej widocznych efektach, zrób sobie plan miesięczny z peelingami co 3-4 dni. Taki plan działania powinien Ci najszybciej przynieść skuteczne efekty – gładką, jędrniejszą skórę i widocznie mniejszy cellulit.
Peeling kawowy: przeciwskazania
Peeling kawowy nie jest jednak odpowiedni dla każdego. Są pewne przeciwskazania do wykonywania peelingu kawowego, ale nie jest ich dużo. Dla większości pewnie będzie odpowiedni. Peeling kawowy jest niewskazany u osób z cerą naczynkową, z niewydolnością układu żylnego oraz z tzw. pajączkami na nogach. Nie zaleca się go także osobom z nadwrażliwością na kofeinę oraz kobietom w ciąży. Nie stosujcie też peelingu kawowego tuż po goleniu ze względu na możliwość podrażnienia skóry.
Photo by Rachel Brenner on Unsplash
Podsumowując…
Peeling kawowy efekty – jak działa?
Domowy peeling kawowy zawdzięcza swoje skuteczne działanie kofeinie, która znajduje się w fusach kawy. Kofeina poprawia krążenie krwi, działa ujędrniająco, zapobiega namnażaniu się wolnych rodników, rewitalizuje skórę, sprzyja jej regeneracji, pobudza metabolizm tłuszczów i usuwanie toksyn, przyczynia się do eliminacji cellulitu.
29 comments
Od kiedy przetestowałam peeling kawowy zaprzestałam kupowanie jakichkolwiek peelingów do ciała!
To najtańszy a jednocześnie najlepszy z peelingów!!!
Skóra jeszcze długo po jego stosowaniu pięknie pachnie kawą, a skóra jest gładka jak u niemowlęcia :-)
Uwielbiam pić kawę, od dzisiaj zwrócę uwagę i na fusy! :) zapraszam do mnie! :) :)
uwielbiam peeling kawowy <3
Potwierdzam! Działa :)
Dzięki Przystanku :D
:))))))))))))
haa :D mam tak samo jak napisalas na fejsie- rano kawka, a wieczorem peeling :D
piona! :)
a ten peeling mozna stosować na cale ciało, czy tylko na uda/cellulit?
można na całe ;) oczywiście z wyjątkiem twarzy!:)
aż 10 minut? :o nie miałabym tyle czasu, ze codziennie poświęcać na pilinżek
nikt ci nie każe robić “pilinżku” codziennie :o
mój błąd, bo nie zawarłam tej informacji w poście;) peelingu z reguły nie stosuje się codziennie, nie tylko tego, ale również każdego innego :) max. 2 razy w tyg., optymalnie – raz w tygodniu. Myślę, że raz na 7 dni można znaleźć te 10 min. dla siebie ;)
najlepszy!!
hej ja gdzieś czytałam żeby nie używać na piersiach bo tam skóra jest wyjątkowo delikatna
dzisiaj zaczynam i trzymam za słowo! dam znać, jak rezultaty ;) pzdr
Tak, też stosuję i uwielbiam. Czasem dodaję szczyptę cynamonu. Nigdy nie dodawałąm natomiast oliwki, ją daję do peelingu cukrowego.
I was extremely pleased too uncover this ggreat site.
I want to to thank you for your time just for this fantastic read!!
I definitely liked every little biit of iit and I hawve yoou book
marked to look att new stuff in your web site.
Feel free to surf to my pqge – buy essay online
dlaczego peelingu nie można używać na twarz? ew jaki inny zrobiony z kuchennych zasobów?
Fajny design. Kwestia urody zdrowia to bardzo ważny element dbania o siebie, każdego człowieka. Dobrze, że powstają strony jak ta, gdzie można poczytać wiadomości na temat urody. Powodzenia w dalszym prowadzeniu strony
dopiero zaczynam wchodzić w temat i tak jak peeling kawowym wiem jak zrobić tak jeszcze zastanawiam się nad samodzielnym robieniem body wrappingów. chce robić (na tyle ile sama jestem w stanie w warunkach domowych) robić swoje maski czy “kosmetyki”. chodzi mi właśnie m.in. o body wrappingi i jestem ciekawa jakie ty polecasz rzeczy ze sobą mieszać. z innych rzeczy na cellulit to ja jeszcze tyle od siebie dodam że mi się dobrze sprawdzają takie składniki jak: Hedera Helix Leaf Extract, Paullinia Cupana Seed Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Artemisia Abrotanum Extract, Aesculus Hippocastanum Extract, Algae Extract, Acanthopanax Senticosus Root Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Populus Nigra Bud Extract, Lecithin, Caffeine. Zaczęłam testować na sobie sera z różnymi składnikami na cellulit i wydobyłam te, które robią to najlepiej :D
A gdzie ja takie składniki znajdę i jak one mają działać na skórę?
jak skopiujesz sobie chociaż część tych składników to wyskoczy m.in. vialise lifting effects więc tyle mogę ci podpowiedzieć.