Zasinienia pod oczami, rozszerzone naczynia krwionośne powodują, że makijaż, zamiast świeżo, może wyglądać ciężko. Dlatego warto sięgnąć po dobry oręż, a mianowicie wybrać korektor pod oczy. Jednak trzeba go prawidłowo nałożyć, aby nie uczynić więcej szkody niż pożytku. Źle nałożony korektor to uwydatnione zmarszczki i jeszcze bardziej widoczne zasinienia. Ważny jest odpowiedni dobór koloru i właściwa aplikacja. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.
Jak wybrać najlepszy korektor pod oczy?
Jeśli masz naturalne zasinienia pod oczami, to najlepiej gdy sięgniesz po korektor kolorowy. W przypadku sińców pod oczami najlepiej sprawdza się różowy, łososiowy czy też brzoskwiniowy. Kiedy na twojej twarzy mocno widoczne są naczynka pod oczami, to korektor żółty pomoże Ci wykonać jeszcze lepszy makijaż. Jeśli cienie pod oczami wynikają z szarej, ziemistej, zmęczonej cery, to korektor fioletowy zda egzamin. Gdy po prostu chcesz rozświetlić twarz, a jednocześnie ukryć cienie pod oczami, to możesz zdecydować się na korektor o ton jaśniejszy od Twojego podkładu. Na pewno najłatwiej jest gdy zarówno podkład, jak i korektor na cienie pod oczami pochodzą od jednego producenta. W przypadku różnych marek odpowiednie dobranie kolorów jest trudniejsze, trzeba jednak pamiętać, że korektor nie może być znacznie jaśniejszy, aby po stopieniu z podkładem nie wyglądał nienaturalnie. Korektor może mieć formę sztyftu, pudru albo płynną konsystencję. Ta ostatnia jest najprostsza w nakładaniu i jeśli nie masz doświadczenia w używaniu korektora pod oczy, to wybierz właśnie produkt o kremowej konsystencji, najlepiej z wygodnym aplikatorem, np. w formie gąbeczki.
Prawidłowe nakładanie korektora pod oczy. To musisz wiedzieć!
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z używaniem korektora, bo do tej pory raczej stawiałaś tylko na podkład i puder, to musisz wiedzieć, że nie powinnaś rozpoczynać makijażu od nałożenia korektora. Pierwszym krokiem zawsze jest dokładne oczyszczenie twarzy. Można użyć żelu do mycia twarzy z drobinkami peelingującymi. Warto później skorzystać z toniku do twarzy, a następnie koniecznie nałożyć krem nawilżający pod oczy. Jeżeli używasz serum to nałóż je przed nałożeniem kremu. Po nałożeniu każdego kosmetyku odczekaj kilka minut. Potem możesz przejść do makijażu. Pamiętaj, że korektory kolorowe nakłada się przed podkładem, natomiast te o ton jaśniejsze od podkładu, po jego nałożeniu. Zatem gdy wybierasz korektor o ton jaśniejszy, nałóż swój podkład, a następnie sięgnij po korektor. Pamiętaj, by nakładać go od wewnętrznego kącika oka promieniście. Nie podkreślaj korektorem całej doliny łez. Prosta, promienista linia, którą następnie rozblendujesz przy użyciu gąbeczki skutecznie zniweluje dolinę łez i widoczne zasinienia. Nakładaj niewielką ilość korektora. Zbyt duża spowoduje, że produkt będzie się rolował, a co za tym idzie, wyeksponujesz zmarszczki pod oczami. Aby maksymalnie rozświetlić spojrzenie, nałóż odrobinę korektora pod linią brwi, a także przy wewnętrznym kąciku oka. Jeśli chcesz wykonać makijaż smokey eyes i mieć pewność, że będzie wyrazisty, przed nałożeniem cienia do powiek nałóż na powiekę korektor o ton jaśniejszy od podkładu. Pamiętaj, że korektora nie należy rozsmarowywać, a delikatnie wklepywać. Rozsmarowywanie powoduje, że produkt nie kryje tak jak w przypadku prawidłowego nakładania. Na koniec nałóż puder na skórę pod oczami. Użyj do tego celu cieńszego pędzla ze skośnym włosiem. Dzięki temu dokładnie wykończysz makijaż pod oczami. Zarówno użycie korektora, jak i zastosowanie konturowania zapewni Ci najlepszy efekt.
1 comments
Praktyczne porady. Trzeba dbać o dobre nakładanie makijażu