Zdania na temat medycyny estetycznej są podzielone. Jedni ją chwalą pod niebiosa, drudzy krytykują, jak tylko się da. Nie da się jednak ukryć, że w wielu sytuacjach, jest ona w stanie naprawdę pomóc i przekonała się o tym już niejedna osoba. Oczywiście podstawą zdrowego wyglądu będzie zawsze odpowiednio zbilansowana dieta oraz ruch, ale niekiedy pomoc z zewnątrz również może przynieść spektakularne efekty.
Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna święci swoje tryumfy już od wielu lat, oczywiście z pozytywnym skutkiem. Jej głównym celem jest poprawa kondycji naszej skóry, uzyskanie jej większej elastyczności, napięcia oraz ogólnie rzecz ujmując – odmłodzenia. Za pomocą zabiegów medycyny estetycznej jesteśmy w stanie zmobilizować naszą skórę do autoregeneracji, wspomóc ją w wytwarzaniu niezbędnego kolagenu, ale też pozbywamy się w ten sposób zmarszczek, przebarwień oraz różnego rodzaju przykrych blizn. Dzięki temu wszystkiemu, skóra nabiera naturalnego blasku i równomiernego kolorytu, a my czujemy się pewniejsi siebie oraz zdecydowanie chętniej spoglądamy w lustro.
Zabiegi medycyny estetycznej to jednak nie tylko działania skierowane głównie na twarz, ale również na całe ciało. Na które z nich warto zwrócić uwagę?
Endermologia
Nasza skóra ma w swoim życiu do spełnienia niezwykle dużo funkcji. Wiele doświadczeń oraz życiowych sytuacji, które było nam dane przejść, odznacza się na skórze niczym tatuaż. Można rzec, że skóra to nasza, pewnego rodzaju mapa, przypominająca nam o tym, co przeżyliśmy – zarówno, jeżeli chodzi o pozytywne momenty, jak również te mniej przyjemne chwile.
Na skutek tego wszystkiego, skóra traci jędrność, niekiedy pojawiają się nadprogramowe kilogramy, a my szukamy sposobu, żeby przywrócić ją do jak najlepszej świetności.
Na ratunek przychodzi nam tutaj zabieg endermologii, który wykonuje się w sytuacjach, kiedy chcielibyśmy pozbyć się cellulitu, tym samym nieco wyszczuplić sylwetkę, ale również np. uwydatnić kontur i kształty twarzy, ujędrnić skórę czy też wreszcie ją odmłodzić.
Na czym polega endermologia
Zabieg endermologii wykonuje się specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniem, który masując skórę pod odpowiednim, wybranym przez pacjenta, ciśnieniem, wpływa bezpośrednio na jej tkankę łączną, przyspieszając spalanie tłuszczu w miejscach na to odpornych. Pacjentowi zakłada się w tym celu specjalny kostium, który dodatkowo chroni skórę przed niepotrzebnymi urazami, bądź też siniakami. Dzięki zabiegowi skóra zostaje zaktywowana do samodzielnego wytwarzania kolagenu, uelastycznia się oraz znacznie ujędrnia.
Endermologia to jednak nie tylko kwestie wizualne. Zabieg ten pozwala organizmowi pozbyć się zalegających toksyn, a nawet pomaga w łagodzeniu urazów, stanów zapalnych oraz obrzęków. W niektórych przypadkach, endermologię zaleca się jako swoistego rodzaju rehabilitację, która po przebytej kontuzji, pomaga zniwelować ból mięśni, stawów, a nawet oparzeń.
Endermologia – przeciwwskazania
Należy pamiętać, że mimo ogromu korzyści, jaki niesie ze sobą zabieg endermologii, istnieje również kilka przeciwwskazań do jego wykonania, z którymi musimy się zapoznać, jeżeli planujemy takowy. Mowa tutaj o nowotworach skóry, karmieniu piersią, ciąży, zapaleniu żył oraz innych podrażnieniach i chorobach skóry.
Gdzie najlepiej wykonać zabieg endermologii?
Planując wykonanie zabiegu endermologii, kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego salonu medycyny estetycznej. Dopiero powierzenie naszej skóry zaufanej oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów da nam pewność, że zamierzony efekt zostanie osiągnięty, a my nie doznamy żadnej szkody (psychicznej, fizycznej oraz materialnej).
Czy warto?
Jak już wyżej zostało wspomniane, nie da się zaprzeczyć, że fundamentem zdrowia zewnętrznego oraz wewnętrznego i tym samym dobrego samopoczucia jest pełnowartościowa dieta, nawadnianie organizmu, ruch na świeżym powietrzu oraz zwracanie uwagi na rytm okołodobowy. Pewnych procesów jednak nie zmienimy i biologii nie zatrzymamy.
Artykuł sponsorowany