Olej rycynowy, to pierwszy produkt, z którym poznałam się w ramach akcji „zapuszczamy włosy”. Mimo, że aktualnie na polskim rynku półki w drogeriach niemal uginają się pod ilością przeróżnych olejków do włosów, ja wciąż lubię do niego wracać. W skrócie: wzmacnia włosy, pobudza cebulki (’baby hair!’ <3) , przyśpiesza tempo wzrostu włosa i sprawia, że rosną one zdrowe i mocne. 

olej-rycynowy-na-wlosy

Olej rycynowy jest dostępny w aptece. Kosztuje kilka zł – w zależności od pojemności, jaką chcemy kupić. Najmniejszą butelkę kupimy już za ok. 2 zł. Docelowo olej jest polecany jako… środek przeczyszczający. My dzisiaj jednak porozmawiamy o jego właściwościach pielęgnacyjncyh.

W jaki sposób używać olej rycynowy w pielęgnacji włosów?

Do olejowania skóry głowy
Nakładany na skórę głowy wzmocni włosy, sprawi, że będą szybciej rosły, nie będą wypadać i mogą stać się o wiele bardziej gęste. Przed aplikacją podgrzejcie olej w kąpieli wodnej lub w mikrofalówce. Rycyna jest polecana dla osób z przetłuszczają się skórą głowy. Używana systematycznie wpłynie także na zmniejszenie przetłuszczanie się włosów.

Do wzmacniania działania masek do włosów
Olej rycynowy zmieszany z odżywką czy maską albo z żółtkiem i cytryną, tworzy cudowne połączenie – nabłyszczające i bardzo odżywcze dla włosów. <3

Do… brwi i rzęs
To w jakiś sposób także kategoria włosów, a nie możemy się oprzeć, żeby podzielić się z Wami tym idealnym dla brwi i rzęs połączeniem (zwłaszcza, gdy dobre odżywki do rzęs kosztują kilkaset zł). Olej rycynowy może być stosowany również na rzęsy i brwi. Kuracja nim sprawia, że stają się ciemniejsze, gęstsze, rzęsy dłuższe i mocniejsze.

olej-rycynowy-wlosy

Często pytacie mnie co robię, że moje włosy są takie gęste i tak szybko rosną. Oczywiście oprócz mojej bieżącej pielęgnacji, myślę, że ogromny wpływ na nie miał właśnie olej rycynowy. Sięgam po niego już od ok. … 10 lat! :) Efekty – mam nadzieję, że widać :)

Czy ktoś jeszcze nie zna tego cuda?