Catrice HD Liquid Coverage płynny podkład kryjący to chyba najbardziej gorący produkt ostatniego sezonu na polskim rynku kosmetycznym. Drogerie cierpią na brak odcienia 010,  w internecie podkład zostaje wyprzedany chwilę po uzupełnieniu oferty, a półki w Hebe czy Naturze świecą pustkami. Co w nim jest, że stał się obiektem pożądania takiej ilości konsumentów? 


 

[blockquote style=”2″]Catrice HD to podkład, który według obietnic producenta ma wyglądać jak 'druga skóra’ nadając cerze idealne wygładzenie z efektem High Definition. Wyjątkowo lekka formuła, którą aplikuje się pipetą, oferuje wysokie krycie i utrzymuje się na skórze do 24 godzin. Cera wygląda nieskazitelnie, a przy tym naturalnie, podkładu nie czuć na skórze. Skóra jest gotowa na światła jupiterów i bycie w centrum kamery![/blockquote]

wow! 

Jesteście ciekawe, czy producent spełnił te obietnice?

Zapraszam do dalszej lektury!

Zdjęcie użytkownika PrzystanekUroda.

 

Catrice HD wpadł w moje ręce w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Uzupełniając braki w kosmetyczce i szukając zestawu idealnego w ramach prezentu świątecznego spotkałam się z cudownymi opiniami na jego temat – same zachwyty. Produkt przedstawiał się jako podkład idealny. Nie byłabym sobą, gdybym go nie wypróbowała!

Oczywiście w pierwszej kolejności chciałam zdobyć odcień 010. Niestety, podkład w tym wariancie to prawdziwy graal dla kochających makijaż. Przyjrzałam się więc bliżej całej palecie kolorów dostępnych w polskich drogeriach i wybrałam 030.

catrice

Można zauważyć, że o20 jest podobny jeżeli chodzi o jasnośc do 010, ale w zupełnie innej tonacji. Posiadaczki cery o delikatnie rózowym pigmencie powinny być zadowolone.

Jak się okazało 030 nie jest wcale ciemnym odcieniem. Wiadomo, użytkowniczki 150 Revlona, czy 51 Bourjois Healthy Mix nie będą usatysfakcjonowane, ale jeżeli nie masz cery w odcieniu nieskazitelnej porcelany, możesz śmiało próbować 030.

źródło

Jak moje wrażenia?

Jeżeli poszukujecie wpisu, który obali pogląd o  Catrice HD LIQUID jako podkładzie idealnym, to muszę Was zmartwić. W połowie mojej pierwszej aplikacji powiedziałam do samej siebie przed lustrem: WOW. Po pomalowaniu całej twarzy, stwierdziłam, że mogę się pozbyć wszystkich korektorów, a po powrocie do mieszkania po całodziennym tourne na mieście – że mogę się pozbyć innych podkładów.

Ten podkład naprawdę idealnie stapia się z cerą nie tworząc efektu maski. Świetnie kryje wszystkie niedoskonałości, w żaden sposób się nie odcinając. Nadaje wrażenie drugiej skóry. Serio. Nie przypuszczałabym, że produkt za ok. 30 zł może dawać wrażenie tak bardzo podobne do niemal 5 x droższego Estee Lauder Double Wear!

Catrice HD czy REVLON CS?

To chyba jedno z najczęściej powtarzanych pytań podczas poruszania tematu HD.

Revlon to podkład, po który często sięgałam w sezonie jesienno-zimowym. Ma idealne krycie i świetnie sprawdza się, kiedy cera z nami nie współpracuje. W porównaniu do Catrice HD, Revlon mam wrażenie, że jest cięższy. Nie stapia się tak dobrze jak Catrice. Podkładu Revlon Colorstay używałam raczej do mocniejszego makijażu. Nierzadko wieczorowego. Catrice sprawdza się także w makijażu dziennym. 

Revlon CS dysponuje także o wiele szerszą ofertą kolorystyczną. Catrice ma tę ofertę węższą. Nie każda z nas więc znajdzie swój odcień idealny.

revlon

Catrice HD nie cieszy się niestety dobrą opinią jeżeli chodzi o skład. Trudno polemizować, jednak nie oszukujmy się – ile na rynku jest obecnych podkładów, które nie tylko służą do makijażu, ale przy okazji są także produktami pielęgnującymi cerę?

Ja swojego podkładu na pewno nie będę używać codziennie. Moja skóra często potrzebuje zmiany kosmetyków oraz lekkich witaminowych podkładow lub kremów BB, czy CC.

Wiem natomiast, że Catrice HD na stałe zagości w mojej kosmetyczce i na pewno będę po niego sięgać w dni, kiedy cera nie jest skłonna do współpracy. A większośc z nas na pewno takich chwil doświadcza.

Reasumując, jeżeli jeszcze nie „upolowałyście” swojego HD, koniecznie postarajcie się to zmienić! :)