O tym, że żelatyna może być wykorzystywana w pielęgnacji urody już Wam pisałam. Świetnie sprawdzi się przy laminowaniu włosów, a także przy oczyszczaniu twarzy jako maseczka peel-off. Ostatnio poznałam jeszcze jedno fenomenalne zastosowanie żelatyny w kosmetyce. Jest świetną domową kuracją na łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Skutecznie je utwardza i poprawia ich kondycję.

Długo szukałam idealnej odżywki, która zdziała cuda na moich paznokciach. Kilka wypróbowałam w ciemno, kilka odrzuciłam jeszcze na etapie zapoznawania się z ich składem. W większości z nich jest sama chemia, w tym formaldehyd, na który jestem uczulona. Olejowanie paznokci jest super, ale wymaga jednak trochę uwagi. Tymczasem żelatynową kąpiel paznokci możecie zrobić np. oglądając swój ulubiony serial.

Żelatyna na paznokcie – jak to działa?

Żelatyna to połączenie białek i peptydów uzyskiwanych na drodze hydrolizy kolagenu. Brzmi dość skomplikowanie, ale ważne jest wyłącznie to, że kolagen to jeden z budulców paznokci. Ponadto żelatyna zawiera sole mineralne i biotynę, które wzmacniają zarówno włosy, jak i właśnie paznokcie.

Żelatynowa kąpiel będzie więc zbawienna dla tych z Was, które szukają sposoby na utwardzenie paznokci. Jeżeli macie łamiące się, rozdwajające, słabe, kruche paznokcie, to koniecznie musicie wypróbować ten sposób.

Żelatynowa kąpiel paznokci

Do przygotowania kąpieli żelatynowej potrzebujemy ok. 3 dużych łyżek żelatyny oraz szklankę gorącej wody.

Żelatynę zalewamy gorącą wodą, a następnie mieszamy aż do rozpuszczenia proszku. Czekamy aż mikstura chwilę przestygnie, następnie wkładamy do niej dłonie na ok. 5-10 minut.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej poprawie to stosuj taką kąpiel co drugi dzień przez ok. 2 tygodnie.

Po tym czasie powinny już być widoczne efekty!

To jak, spróbujecie?