Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Sama ostatnio często z niego korzystam. Znacząco poprawia stan mojej cery. Nie zawsze jednak pomaga tylko jeden zabieg. Często potrzebujemy całej serii. Dzisiaj przybliżę Wam wszystkie informacje dotyczące mikrodermabrazji, bo mimo że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów, to wciąż rodzi wiele pytań.
Mikrodermabrazja – wskazania
Mikrodermabrazja sprawdzi się w wielu przypadkach, ale zwłaszcza:
- przy trądziku, rozszerzonych porach, przy zaskórnikach – głęboko oczyszcza pory skóry i odblokowuje gruczoły łojowe (jedna z przyczyn zmian trądzikowych),
- przy bliznach, rozstępach, przebarwieniach – pobudza produkcję nowego kolagenu,
- przy poszarzałej skórze, zmęczonej, pozbawionej blasku i witalności – odżywia i dotlenia,
- przy pierwszych oznakach starzenia się skóry – poprawia elastyczność skóry i spłyca pierwsze zmarszczki.
Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku
Mikrodermabrazja to właściwie mocny peeling. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego aparatu z systemem podciśnieniowym. Podczas wykonywania mikrodermabrazji złuszczamy skórę przy pomocy głowic zaopatrzonych w pierścienie ścierające wykonane z naturalnego lub sztucznego diamentu. System podciśnieniowy zasysa ścierany naskórek do specjalnego, wymienialnego filtra.
Zabieg nadaje się także dla osób ze skórą cienką i wrażliwą. Kilka godzin po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienia skóry, ale znikają samoistnie. Oczywiście zapisując się na zabieg, wcześniej kosmetyczka (lub lekarz) powinna przeprowadzić konsultację – ocenić stan skóry, zrobić wywiad. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań, z pewnością możemy poddać się zabiegowi mikrodermabrazji.
Mikrodermabrazja – jakie efekty?
Zaleca się stosowanie serii kilku zabiegów w odstępie ok. 4-6 tyg., ale ja już po jednym widziałam różnicę.
Efekty po mikrodermabrazji:
- rozświetlona, wypoczęta cera,
- zmniejszenie skłonności do występowania trądziku,
- oczyszczenie twarzy – eliminacja zaskórników,
- zmniejszenie rozszerzonych porów,
- redukcja przebarwień, blizn potrądzikowych,
- likwidacja płytkich zmarszczek,
- poprawa elastyczności skóry,
- cera przygotowana na dalsze zabiegi: lepsze wchłanianie kosmetyków, przygotowanie do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Ile to kosztuje?
Jeszcze kilka lat temu zabieg mógł wydawać się bardziej niedostępny, ponieważ kosztował mniej więcej 2 razy tyle, co dzisiaj. Obecnie koszt pojedynczego zabiegu może wynosić od 80 zł. Są oczywiście miejsca, gdzie wykonanie mikrodermabrazji wiąże się z większymi kosztami. Średnio to ok. 80-200 zł.
Mikrodermabrazja – przeciwskazania
Pomimo, że zabieg jest generalnie delikatny (wszystko zależy od ustawionej mocy aparatu), to istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania.
Do najczęstszych należą:
- stan zapalny skóry,
- choroby skóry: łuszczyca, zakażenia bakteryjne, grzybicze, nowotwory skóry,
- niektóre znamiona,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych.
Ponadto kosmetyczka może nie wykonać zabiegu z innych powodów po konsultacji i przyjrzeniu się Waszej skórze. Wszystko jest kwestią indywidualną. Profesjonalistka oczywiście zaproponuje inny zabieg w zamian, odpowiedni dla Waszego przypadku;)
Obecnie jestem w trakcie wykonywania serii zabiegów mikrodermabrazji. Kilka lat temu podczas mojego pierwszego podejścia kosmetyczka odmówiła mi wykonania, zalecając kwasy. Wraz z wiekiem oczywiście zmienia się struktura skóry i ma inne zapotrzebowania.
Piszę więc o tym zabiegu, bo odkrywam go na nowo. Po kilku zabiegach moja skóra jest wyraźnie bardziej wygładzona i oczyszczona. Nie mam już takiego problemu z rozszerzonymi porami, pojedynczymi niedoskonałościami, czy zaskórnikami. Polecam każdemu.
Tekst powstał w konsultacji z kosmetolog. W razie pytań – piszcie. Odpowiemy :)
5 comments
Świetny tekst! Jeśli ktoś jeszcze nie czuł się przekonany, teraz powinien. Każdy zasługuje na takie wygładzenie i oczyszczenie jak po mikrodermabrazji. Pozdrawiam :)
Fajny post:)
Konkretnie i na temat, dzięki :)
super wpis!
Ja byłam na mikrodermabrazji właśnie w Clinica Cosmetologica i moge serdecznie polecić :) O nich nawet piszą na forum TVN: http://www.tvnfakty.pl/medycyna-estetyczna-w-polsce#Gdansk
Fajny pościk!!!