Jak część z Was pewnie wie, jestem posiadaczką prostych włosów – niestety, nawet bardzo prostych. Uzyskanie na nich loków i fal, które będą się trzymać dłużej niż godzinę, graniczy z cudem. Cały czas więc próbuję rozmaitych różności, które mogą sprawić, że na moich naturalnie prostych włosach pojawią się upragnione fale. Ostatnio miałam okazję wypróbować automatyczną lokówkę Ricci&Curl od Bellissima. Jak się sprawdziła?

ricci&curl bellissima

Ricci&Curl to lokówka wyposażona w automatyczny system obrotowy.  Kolejne pasma włosów właściwie… same się kręcą. I nie ma  w tym stwierdzeniu żadnej przesady.

lokówka ricci&curl

Moja rola polegała jedynie na nakładaniu pasm na cylinder lokówki i wciskaniu odpowiedniego przycisku – włosy nawijały się same. O tym, że czas rozkręcić pasmo informuje nas sygnał dźwiękowy. Myślę, że idealnym zobrazowaniem procesu będzie ten filmik:

1- Ustaw temperaturę i wybierz grubość pasma, które chcesz wymodelować. Rezultat stylizacji, od podkreślonej i uporządkowanej do dzikiej i puszystej fali, będzie zależał od długości czasu modelowania i kierunku obrotu cylindra.

2- Ułóż pasmo na cylindrze, kliknij przycisk uruchamiający automatyczne obracanie i odczekaj kilka sekund. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego uwolnij pasmo włosów. Następnie powtórz tę samą czynność na pozostałej części włosów. Efektem szybkiej i łatwej stylizacji będzie burza nieskazitelnych loków.

Jak widzicie nie ma w tym zupełnie nic trudnego. 

ricci curl bellissima

Loki można kręcić w przeróżnym stylu, łatwo to kontrolować – na lokówce znajduje się przycisk, który umożliwia nawijanie włosów w obu kierunkach. Osobiście nie lubię przesadzonego efektu, więc podobało mi się to, co udało mi się wyczarować na moich włosach:

ricci&curl efekt

Powstały naturalne, delikatne fale –  wcale nie obraziłabym się, gdybym takie efekt miała na włosach codziennie:)

Najbardziej urzekło mnie to, że każde pasmo wyjęte spod Ricci&Curl jest idealnie miękkie i błyszczące. Prawdę mówiąc w ogóle się tego nie spodziewałam – okazało się, że to efekt powłoki ceramicznej cylindra. 

Po całym dniu tak wyglądały moje fale:
100_8107
Dodatkowym plusem jest opcja THERMO CONTROL:  system elektronicznej regulacji temperatury, który umożliwia wybranie temperatury między 190°C i 220°C. Wiem, ze to wciąż wysoka temperatura – raz na jakiś czas można zaszaleć ;)
Jak Wam się podoba efekt stylizacji włosów za pomocą Ricci&Curl? 
bell
Jeżeli tak, jak ja, jesteście pod wrażeniem tego urządzenia, to proszę Was o czujność – już w czwartek pojawi się na blogu KONKURS, w którym będzie do zgarnięcia aż 3 SZTUKI RICCI&CURL od BELLISSIMA :)
Zachęcam do wzięcia udziału, jest o co walczyć :)