Dzisiaj o ubraniach słów kilka:) Tematem oddalamy się więc nieco od stricte urodowej dziedziny, ale wciąż wokół niej oscylujemy. Przedstawię Wam kilka trików, dzięki którym Wasze ubrania będą mieć dłuższy żywot, albo samo ubieranie stanie się po prostu prostsze.

1. Guma do żucia

To raczej szkolny koszmar. Zdarzyło Wam się kiedyś usiąść na gumie do żucia, która przykleiła się do spodni i za nic nie chce się odczepić? Przypał, coo? Ale jak to mawiają: don’t panic at the disco! Jest i na to sposób :)

  • Wkładamy ubranie do zamrażarki, czekamy aż guma zamarznie i zdrapujemy ją tępym nożem (właściwie to sama odpada). Jeżeli jednak jakaś część gumy wciąż zostanie na ubraniu – możemy je zamoczyć w roztworze wody i octu.
  • Zamiast zamrażarki możemy także obłożyć gumę kostkami lodu tak aż stwardnieje i będzie się dała zdrapać.

Kolejny sposób, którym ja kiedyś usuwałam gumę do żucia ze spodni (chociaż Google mi mówi, że to może poskutkować jedynie przy wosku (?), a u mnie jakimś cudem sprawdziło się także z gumą): na spodnie nakładamy ściereczkę, kartkę papieru lub papier śniadaniowy i prasujemy przez nią spodnie – u mnie temperatura żelazka sprawiła, że guma przyczepiła się do ściereczki zostawiając tym samym spodnie w spokoju.

2. Wino

Czerwone. Z takimi plamami kojarzą mi się polskie seriale (och, zdejmij tę koszulę, trzeba ją natychmiast przeprać!) i  biały dywan na pewnej imprezie, który okazał się dwustronny ;) Jak sobie z nimi poradzić?

  • Plamy po czerwonym winie należy zalać białym winem lub winem musującym, a następnie normalnie uprać.

Jeżeli nie chcemy jednak marnować następnego trunku :) , to są i inne sposoby:

  • Sól – rozsypujemy ją na plamę. Powinna wchłonąć wilgoć i kolor. Następnie uprać lub tylko wypłukać i gotowe!
  • Pianka do golenia – rozprowadzamy ją na plamę, zostawiamy na ok. 20 minut a później płuczemy tkaninę ciepłą wodą i pierzemy.
  • Przy delikatnych tkaninach posługujemy się mąką ziemniaczaną. Posypujemy nią plamę, po czym skrapiamy sokiem z cytryny i przepłukujemy  zimną wodą.

3. Białe ślady po antyperspirancie 

Zdarzyło Ci się kiedyś podczas wkładania bluzki pobrudzić ją antyperspirantem? Białe ślady z łatwością usuniesz wilgotnymi chusteczkami (tymi odświeżającymi oraz tymi przeznaczonymi do pielęgnacji dla dzieci).

4. Stare swetry

Jak przywrócić świetność starym ubraniom bez konieczności kupowania specjalnej golarki? Nic prostszego – wystarczy maszynka do golenia :)

34f8c0976d84177e473ec73217159a63

źródło zdjęcia

5. Białe podeszwy w ulubionych trampkach

Wyczyść je mleczkiem do czyszczenia (np. Cif) lub (mój sprawdzony sposób): sodą oczyszczoną + pasta do zębów. Tę mieszankę nałóż na buty i wyczyść je szczoteczką do zębów.

6. Rajstopy

Jeżeli masz delikatne rajstopy i chcesz zapobiec powstaniu na nich „oczka” – przed ich założeniem potraktuj je lakierem do włosów. Jeżeli jednak, doszło już do powstania zaciągnięć, pomaluj oczko  bezbarwnym lakierem do paznokci, wówczas się ono nie powiększy.

7. Szafa

Jak zorganizować więcej miejsca na wieszaki w szafie? Pomogą nam w tym… puszki po napojach:31-Clothing-Tips-Every-Girl-Should-Know-hangers

8. Bransoletka

Samodzielne zapinanie bransoletek, to czasami prawdziwa udręka. Przyklej na chwilkę bransoletkę do ręki za pomocą delikatnej taśmy bezbarwnej, na pewno pomoże Ci to rozprawić się z problemem!

bransoletka

9. Sukienka

Samodzielne zapinanie sukienki jest czasami o niebo trudniejsze niż poradzenie sobie z bransoletką. Zanim włożysz sukienkę na siebie, na zamek zainstaluj łańcuszek lub sznurek:

enhanced-buzz-17199-1338316426-14źródło zdjęcia

I voila! Sukienka dopięta „na ostatni guzik”! ;) 

10. Ten punkt należy do Ciebie! :) Jeżeli znasz jakiś sposób, to uzupełnij go w komentarzu! :)