Moda zatacza koło i nie da się ukryć, że trendy wciąż do nas wracają. Czasami w formie zmodyfikowanej, czasami w identycznej, w jakiej królowały w poprzednich dekadach. Są też takie, których osobiście nigdy nie zrozumiem. I dzisiaj kilka słów właśnie o nich.

Pamiętajcie, że każdy ma swój żenadometr i jest to jedynie subiektywny przegląd :)


1.Efekt Kylie Lips…

Fot. Twitter @_zoeymcguire

…a właściwie to, w jaki sposób jest osiągany. Trend już na pewno trochę mija, ale jeszcze niedawno królował w sieci. Powiększanie ust za pomocą produktu typu LipStar i innych sposobów działających na tej zasadzie (np. …ZASYSANIE UST ODKURZACZEM) to totalny absurd. #kyliejennerchalange #tangodown!

2. Nadmierne konturowanie

YouTube | Jackie Aina

Efekt konturowania bardzo lubię, ale przyznajcie – zdjęcie powyżej jest trochę komiczne (nie odejmując autorce talentu). Myślę, że za kilkanaście lat będziemy z niedowierzaniem patrzeć na tego typu „malunki”. Do osiągnięcia efektu konturowania tak naprawdę wystarczy bronzer-róż-rozświetlacz bez rysowania całych barw wojennych na twarzy:)

3. Spodnie z dziurami…

albo dziury ze spodniami. Do pierwszego wariantu nic nie mam. Sama uwielbiam, ale drugi to delikatnie mówiąc przesada. Druga opcja tego trendu, której popularność mnie co najmniej zaskakuje, to wariant męski. Myślę, że za 20 lat nie będę w tym odosobniona.

4. Makijaż brwi

Instagram | @browgame

Przegląd miał być subiektywny, a jednak ten punkt jest nieco inny. Sama uwielbiam pomalowane brwi i zazdroszczę dziewczynom, którym udaje się osiągnąć tzw. „instagramowy efekt”. Serio. Sama bym chciała tak umieć, ale gdzieś tam wewnątrz zdaję sobie sprawę, że kolejne pokolenia mogą przestać to rozumieć.

5. Futrzaste… klapki

Jeszcze kilka lat i ludzie będą się zastanawiać dlaczego tak wielu ludzi wychodziło w kapciach na ulicę?

6. „Wielkie okulary zerówki”

Zastanawiam się, kto pierwszy zapoczątkował tę modę, albo właściwie… po co?

7. Kabaretki pod spodniami

Czas świetności trendu na kabaretki przypadał na lata 90. I myślę, że tam powinien zostać.

 

8. Welur

Pinterest | alex talbot | Missy Empire | Urban OG

Patrz punkt 7.

Dorzucicie coś od siebie?