Szczotkowanie skóry w ostatnim czasie nie jest popularnym tematem nad czym ubolewam, ponieważ jest to praktyka, która przynosi mnóstwo korzyści dla pielęgnacji urody, a także w pewien sposób dla zdrowia.  To bardzo stara metoda, która poprawa krążenie, co ma ogromny wpływ na ogólny wygląd skóry i ciała. Wiosna to idealny moment, aby zadbać o pielęgnację skóry i wprowadzić nowe praktyki. Dlaczego więc nie wypróbować szczotkowania ciała na sucho? 

bucket with various wooden SPA accessories

Oto kilka argumentów ZA tym, żeby szczotkowanie stało się Twoim nowym nawykiem:

1.  REDUKUJE CELLULIT

To chyba jeden z najbardziej przekonujących argumentów. Podstawą redukcji cellulitu jest dobra dieta i ruch. Nie zawsze jednak możemy sobie na niego pozwolić. regularne szczotkowanie przyczynia się do zmniejszania cellulit. Finalnie może go nawet wyeliminować. Szczotkowanie przyczynia się do rozpadu komórek tłuszczowych zgromadzonych pod skórą. Cellulit to właściwie nic innego jak tłuszcz gromadzący się w wybranych miejscach i prowadzący do „marszczenia” się skóry. Szczotkowanie „rozbija” go redukując tym samym cellulit.

2. Peeling na sucho

Szczotkowanie suchej skóry to pewien rodzaj peelingu. Zabieg przyczynia się do usuwania martwych komórek naskórka. Dzięki temu skora jest gładsza i wygląda piękniej i zdrowiej. Dzięki regularnemu złuszczaniu naskórka szybciej formują się nowe komórki.

3. Pobudza krążenie
Poprzez szczotkowanie skóry zwiększa się przepływ krwi do skóry, dzięki czemu także toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Szczotkowanie wpływa także na układ limfatyczny – usprawnia przepływ limfy.  Dzięki poprawnemu przepływowi białe krwinki mogą szybciej reagować na pojawiające się zagrożenie i błyskawicznie niszczyć wszelkie szkodliwe mikroby. Ma to ogromne znaczenie dla układu odpornościowego.

4. Poprawa wyglądu… mięśni

Szczotkowanie jest szczególnie korzystne dla osób, które chciałyby znaleźć rozwiązanie problemu zwiotczałej skóry.  Zabieg pobudza układ nerwowy – stymulowane nerwy, aktywują włókna mięśniowe, co poprawia napięcie mięśni. Jest to szczególnie korzystny zabieg dla osób, które straciły sporo na wadze i szukają sposobu na napięcie zwiotczałej skóry.

5. Piękniejsza i zdrowa skóra

Najważniejszą zaletą, którą można zobaczyć w krótkim czasie przy regularnym szczotkowaniu jest poprawa wyglądu skóry. Usuwanie martwego naskórka, poprawa układu krążenia, redukcja cellulitu – to wszystko sprawia, że skóra staje się zdrowa, w rezultacie jest ładna i wygładzona.

Szczotkowanie najlepiej jest wykonywać za pomocą szczotki wykonanej z naturalnego włosia. Taki przyrząd możecie dostać, np.:

szczotki na sucho

1. LINK

2. LINK

3. LINK

Ja używam tej z Rosmanna (3).

Masaż powinnyśmy zacząć od stóp, przechodząc coraz wyżej w kierunku węzłów chłonnych, wykonując pionowe ruchy. Jeżeli wolicie tutorial video, znajdziecie go na Youtube. Masaż powinien trwać ok. 15 minut.

Znaliście już tę metodę? Liczę na Wasze opinie! :) 

5 KOMENTARZE

  1. Nie pomyślałabym o tym, żeby robić taki „zabieg” na sucho ;) w każdym razie pomysł wydaje się ciekawy i na pewno spróbuję :)

  2. Szczotek podczas kąpieli raczej nie używam ale stosuję ostrą gąbkę do masażu ud i pośladków. Efekt też jest fajny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here