Sunew med, Żel Rozpuszczający naskórek z Witaminą C to kosmetyk, o którym niedawno było głośno w social media. Promowały go gwiazdy i influencerki. Produkt ma zastąpić tradycyjny peeeling oraz peeling enzymatyczny. Rozpuszcza naskórek i oczyszcza cerę przywracając skórze blask i zdrowy wygląd. Już po 1 minucie, Twoja skóra wygląda, jak po godzinnym zabiegu kosmetycznym.
“Peeling możesz wyrzucić do kosza, Żel Rozpuszczający Naskórek SunewMed+ to najlepszy żel jaki możesz sobie wyobrazić do oczyszczania skóry z martwego naskórka i powierzchniowych zanieczyszczeń.”
Na Instagramie pojawiły się publikacje prezentujące efekt rozpuszczania naskórka, który roluje się pod dłoniami podczas mycia twarzy.
Sunew med, Żel Rozpuszczający naskórek z Witaminą C – czy działa?
W jakimś sensie produkt działa. U mnie długo się sprawdzał, używałam go dość regularnie. Twarz po żelu jest gładka, miękka, wygładzona, ale nie bardziej niż po tradycyjnym peelingu.
Skład: Aqua, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Carbomer, Cetrimonium Chloride, Diazolidiny Urea, Citrus Aurantiim Amara (Bitter Orange) Oil, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, CI 15985, CI 19140, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil
Aqua – woda
* Hydrogenated Starch Hydrolysate – hydrolizat ze skrobii kukurydzianej. Nawilża skórę. Zwiększa zawartość wody w warstwie rogowej naskórka, wiążąc wodę w skórze przeciwdziałają jej utracie, dzięki temu skóra staje się nawilżona, napięta i bardziej elastyczna.
* Carbomer – karbomer. W kosmetykach pełni funkcję zagęszczającą i stabilizującą emulsję.
* Cetrimonium Chloride – emulgator, substancja najczęściej spotykana jest w produktach spłukiwanych do mycia i pielęgnacji włosów. Ma właściwości lekko emulgujące i myjące, sprawia, że kosmetyk jest łatwiejszy w spłukiwaniu. substancja konsystencjotwórcza.
* Diazolidinyl Urea – konserwant, należący do grupy donorów formaldehydu.
* Citrus Aurantiim Amara (Bitter Orange) Oil – olejek z gorzkiej pomarańczy. Substancja zapachowa i składnik kompozycji zapachowych, wykorzystywany w perfumiarstwie oraz różnego rodzaju kosmetykach, pielęgnacyjnych, higienicznych oraz do makijażu. Ponadto olejek ma właściwości pielęgnacyjne, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, regulująco, łagodząco, ściągająco i tonizująco. Polecany do skóry tłustej, trądzikowej, zanieczyszczonej, z rozszerzonymi porami, przekrwionej, naczynkowej, z trądzikiem różowatym, skóry z oznakami alergii, wrażliwej i podrażnionej oraz starzejącej się. Pomaga w walce z rozszerzonymi porami.
* Iodopropynyl Butylcarbamate – konserwant, przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega namnażaniu drobnoustrojów, bakterii, pleśni i grzybów.
* Sodium Ascorbyl Phosphate – stabilna postać witaminy C. Silny antyoksydant, delikatnie złuszcza i rozjaśnia skórę.
* Phenoxyethanol – jeden z najczęściej stosowanych środków konserwujących w kosmetykach. Używany także jako stabilizator i substancja zapachowa.
* Ethylhexylglycerin – naturalny konserwant, wspomaga działanie innych substancji konserwujących.
* CI 15985, CI 19140 – syntetyczny barwnik
* Olea Europaea (Olive) Fruit Oil – oliwa z oliwek
10 comments
Mam swoje ulubione żele do mycia twarzy i mi nie podrażniają skóry.
Żel do twarzy powinien być delikatny, szczególnie jeśli ma się wrażliwą skórę.
Właśnie tak myślałam że to tak działa. Już dawno przestałam wierzyć w to co niby „działa” u celebrytek.
Fajny test i obalony mit :)
Mi ten żel się sprawdza. Zaczęłam go używać, mimo, że mam łuszczycę. Działa super i łuszczyca nie wraca. Moja twarz jest i oczyszczona i wygładzona. Działa świetnie i polecam.
Ja ostatnio szukałam żelu i znajoma poleciłam mi ten od SunewMed, póki co jestem zadowolona – nie podrażnia, dobrze oczyszcza i wygładza. Testuję dalej :)
Ja go bardzo lubie, ładnie rozświetla i wygładza i do tego nie podrażnia :-) Skóra po nim jest serio odświeżona
Żele do mycia twarzy powinny być bardzo delikatne, wtedy nie podrażniają.
Świetny test pokazujący ‘rozpuszczanie naskórka’!
Warto o takich rzeczach mówić!
Przedziwny rozgłos zyskał ten produkt. Dobrze, że mówi się o tym, jak to faktycznie działa (lub nie działa…)