Olejki eteryczne to esencja wszystkiego, co natura ma dla nas najlepsze. Świetnie działają na skórę i wspierają pracę naszego organizmu. Obecnie, gdy coraz częściej poszukujemy naturalnych metod na poprawę zdrowia i samopoczucia, olejki eteryczne zdobywają popularność jako prosty, ale potężny sposób na poprawę jakości naszego życia.
Olejki eteryczne, czyli skoncentrowane ekstrakty roślinne są używane od wieków w aromaterapii i medycynie naturalnej. Jak mogą wpłynąć na naszą skórę? Zapraszamy do lektury, aby odkryć ogromne korzyści płynące z tego daru natury.
Olejki eteryczne na skórę – jak działają?
Olejki eteryczne są nie tylko aromatycznym dodatkiem do codziennej pielęgnacji, ale posiadają też szereg właściwości, które mogą przynieść znaczące korzyści. Od działania antybakteryjnego i przeciwzapalnego, przez wspomaganie regeneracji skóry, po działanie nawilżające i przeciwstarzeniowe.
Olejek tymiankowy na wypryski
Głównym składnikiem olejku tymiankowego, który ma dla nas znaczenie w pielęgnacji skóry jest tymol i karwakrol. Są to silne antyseptyki. Olejek tymiankowy poprawia stan skóry trądzikowej, działa przeciwbakteryjnie i antytrądzikowo. Jeśli chcesz się pozbyć wyprysku, który znienacka pojawi się na Twojej skórze, zastosuj prosty trik.
Olejek tymiankowy miejscowo na wyprysk: Do łyżeczki oliwy dodaj 2 krople olejku tymiankowego. Namocz w tym patyczek kosmetyczny i przyłóż do zmiany skórnej. Jeśli wyprysk nie zejdzie od razu, powtórz 2-3 razy w ciągu dnia.
Olejek pomarańczowy na przedłużenie młodości skóry
Olejek ze skórki pomarańczy jest bogaty w witaminę C. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i spłyca te, które już powstały. Skutecznie walczy też z cellulitem. Dodaj 2 krople takiego olejku do balsamu do ciała, a Twoja skóra zyska na jędrności i elastyczności.
Olejek lawendowy na uspokojenie i wyciszenie skóry
Lawenda ma właściwości uspokajające. Działa nie tylko na nasze samopoczucie, ale też, w podobny sposób działa na skórę. Świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia i przyspiesza regenerację tkanek. Kilka kropli olejku lawendowego można dodać do wieczornej kąpieli lub ulubionego kremu na noc.
Olejek eukaliptusowy dla blasku skóry
Głównym składnikiem olejku eukaliptusowego jest cyneol, który poprawia w komórkach skóry wymianę tlenową. Olejek eukaliptusowy pomaga składnikom odżywczym łatwiej dotrzeć do głębi skóry i ją zregenerować. Można dodać go do maseczki (2-3 krople). Po takim zabiegu, skóra odzyska blask.
Pielęgnacja z olejami to nie tylko olejki eteryczne. Jeśli lubisz naturalną pielęgnację, wypróbuj też Olejowanie włosów.