Sylwester już minął i oto rozpoczął się nowy rok 2020. Jaki będzie? To  się oczywiście okaże, ale wszyscy chyba mają nadzieję, że rok otwierający kolejną dekadę będzie lepszy i owocny w sukcesy. Jak go rozpocząć? Niektórzy tworzą rozliczenie poprzedniego roku, inni zapominają o tym, co minęło i starają się zacząć nowy okres z tzw. “czystą głową”, jeszcze inni przygotowują listy z postanowieniami noworocznymi. O czym na pewno warto pamiętać? Z pewnością o tym, by w tym szybkim i pełnym wyzwań czasie mieć chwilę dla siebie i odrobinę zwolnić tempo aby móc cieszyć się chwilą obecną. 

Klasyczna fryzura bob

Jak to zrobić? Pomocny może okazać się wybór odpowiedniej fryzury, która z jednej strony będzie modna i twarzowa, z drugiej zaś łatwa do ułożenia. Dzięki temu każdego ranka zyskamy trochę czasu na spokojne wypicie porannej kawy i kilka głębokich wdechów.

Włosy krótkie – Jakie fryzury wybrać?

Przede wszystkim warto rozważyć nieśmiertelnego boba. To ponadczasowe cięcie króluje na wybiegach już od dłuższego czasu i co ważne dobrze wykonane nie wymaga praktycznie żadnej pracy przy stylizacji. Klasyczna fryzura bob ma dodatkowy atut, mianowicie pozwala na dużą różnorodność jej wykończenia. Dzięki temu świetnie prezentuje się z przedziałkiem z boku i na środku głowy, z grzywką oraz bez niej, z falami a także z prostymi pasmami. Jednym słowem to fryzura idealna.

Oczywiście rozważyć też można krótsze cięcia typu pixie, bo choć nie dają one tak dużej różnorodności w kwestii stylizacji to są one ultra łatwe do ułożenia.

Fryzury włosów długich

Jeżeli jednak nie planujecie cięcia lub wręcz odwrotnie, marzycie o włosach długich to warto zapoznać się z szeroką gamą łatwych do ułożenia fryzur, które jednocześnie pięknie się prezentują. Takie łatwe fryzury to na pewno kucyki i warkocze. Obie opcje są obecnie modne i popularne na wybiegach. 

Mocno związane gumką kucyki, te luźno upięte wysoko na głowie, lub ułożone z wypuszczonymi pasmami to tylko kilka propozycji, a każda z nich jest bardzo łatwa do wykonania.

łatwe fryzury dla długich włosów

Natomiast nieco bardziej pracochłonny do ułożenia i wymagające pewnej praktyki warkocz daje tę przewagę, że po jednym dniu można go śmiało rozpuścić ciesząc się pięknymi falami. Jest to zatem propozycja na dwa dni.

Z krótkich do długich

Jeżeli natomiast marzysz o długich włosach to warto poznać kilka trików, by zapuścić je możliwie jak najszybciej i uzyskać zdrowe i długie włosy.

O czym zatem warto pamiętać?

Przede wszystkim nie bój się okresu przejściowego, włosy do granicy żuchwy czy ramion są dziś modne i (podobnie jak bob) można je stylizować na wiele różnych sposobów.

Po drugie warto zainwestować w zestaw odpowiednich kosmetyków i suplementów wspomagających strukturę włosa.

Kolejnym punktem jest rezygnacja z produktów, które niszczą włosy. Zatem warto ograniczyć suszenie suszarką czy prostowanie.

Dobra fryzura, to łatwa stylizacja, czyli taka, która zajmuje mało czasu i tym samym pozwala rano na dodatkową chwilę wytchnienia, dzięki czemu można spokojniej wejść w szybki rytm nowego dnia. I tego życzymy w nowym roku!

3 KOMENTARZE

 1. Dzięki sklepom z perukami można mieć inną fryzurę każdego dnia. Ja często korzystam z peruk, bo lubię zmieniać swój wygląd, ale nie chcę malować lub ścinać włosów.

 2. Anonim

  Beznadziejny wpis. Po tytule, spodziewałam się obszernego opisu jakiś łatwych rozwiązań na uczesanie włosów.
  Znalazłam tylko odnośniki, np. do gazety wyborczej, gdzie nie mogę nawet odczytać artykułu, bo nie mam dostępu. Szkoda, bo zapowiadało się miło, a tu bęc..

 3. Mami

  Oj powiem Wam, że często sam kolor bardzo dużo daje.Jesli dobierzemy sobie odpowiedni kolor, to fryzura będzie wygladala świeżo. Włosy po farbie również ładniej się błyszczą:
  https://lavandin.pl/pl/products/joanna-multi-cream-color-efekt-5d-32-5-srebrny-blond-36240.html

  Polecam tutaj tę farbę
  1. Bardzo profesjonalne opakowanie/dobre rękawiczk
  2.Konsystencja całkiem fajna i łatwo sie nakłada
  3.Zapach nienajgorszy
  4. Nie brudzi tak mocno rąk
  5.Zmywa się dobrze, nie ma śladów na skórze
  6.Odżywka- wystarcza na 2 razy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here