Sylwester już minął i oto rozpoczął się nowy rok 2020. Jaki będzie? To  się oczywiście okaże, ale wszyscy chyba mają nadzieję, że rok otwierający kolejną dekadę będzie lepszy i owocny w sukcesy. Jak go rozpocząć? Niektórzy tworzą rozliczenie poprzedniego roku, inni zapominają o tym, co minęło i starają się zacząć nowy okres z tzw. “czystą głową”, jeszcze inni przygotowują listy z postanowieniami noworocznymi. O czym na pewno warto pamiętać? Z pewnością o tym, by w tym szybkim i pełnym wyzwań czasie mieć chwilę dla siebie i odrobinę zwolnić tempo aby móc cieszyć się chwilą obecną. 

Klasyczna fryzura bob

Jak to zrobić? Pomocny może okazać się wybór odpowiedniej fryzury, która z jednej strony będzie modna i twarzowa, z drugiej zaś łatwa do ułożenia. Dzięki temu każdego ranka zyskamy trochę czasu na spokojne wypicie porannej kawy i kilka głębokich wdechów.

Włosy krótkie – Jakie fryzury wybrać?

Przede wszystkim warto rozważyć nieśmiertelnego boba. To ponadczasowe cięcie króluje na wybiegach już od dłuższego czasu i co ważne dobrze wykonane nie wymaga praktycznie żadnej pracy przy stylizacji. Klasyczna fryzura bob ma dodatkowy atut, mianowicie pozwala na dużą różnorodność jej wykończenia. Dzięki temu świetnie prezentuje się z przedziałkiem z boku i na środku głowy, z grzywką oraz bez niej, z falami a także z prostymi pasmami. Jednym słowem to fryzura idealna.

Oczywiście rozważyć też można krótsze cięcia typu pixie, bo choć nie dają one tak dużej różnorodności w kwestii stylizacji to są one ultra łatwe do ułożenia.

Fryzury włosów długich

Jeżeli jednak nie planujecie cięcia lub wręcz odwrotnie, marzycie o włosach długich to warto zapoznać się z szeroką gamą łatwych do ułożenia fryzur, które jednocześnie pięknie się prezentują. Takie łatwe fryzury to na pewno kucyki i warkocze. Obie opcje są obecnie modne i popularne na wybiegach. 

Mocno związane gumką kucyki, te luźno upięte wysoko na głowie, lub ułożone z wypuszczonymi pasmami to tylko kilka propozycji, a każda z nich jest bardzo łatwa do wykonania.

łatwe fryzury dla długich włosów

Natomiast nieco bardziej pracochłonny do ułożenia i wymagające pewnej praktyki warkocz daje tę przewagę, że po jednym dniu można go śmiało rozpuścić ciesząc się pięknymi falami. Jest to zatem propozycja na dwa dni.

Z krótkich do długich

Jeżeli natomiast marzysz o długich włosach to warto poznać kilka trików, by zapuścić je możliwie jak najszybciej i uzyskać zdrowe i długie włosy.

O czym zatem warto pamiętać?

Przede wszystkim nie bój się okresu przejściowego, włosy do granicy żuchwy czy ramion są dziś modne i (podobnie jak bob) można je stylizować na wiele różnych sposobów.

Po drugie warto zainwestować w zestaw odpowiednich kosmetyków i suplementów wspomagających strukturę włosa.

Kolejnym punktem jest rezygnacja z produktów, które niszczą włosy. Zatem warto ograniczyć suszenie suszarką czy prostowanie.

Dobra fryzura, to łatwa stylizacja, czyli taka, która zajmuje mało czasu i tym samym pozwala rano na dodatkową chwilę wytchnienia, dzięki czemu można spokojniej wejść w szybki rytm nowego dnia. I tego życzymy w nowym roku!

1 KOMENTARZ

  1. Dzięki sklepom z perukami można mieć inną fryzurę każdego dnia. Ja często korzystam z peruk, bo lubię zmieniać swój wygląd, ale nie chcę malować lub ścinać włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here