Uwielbiam przedłużać rzęsy metodą 1:1 lub 3D. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zabieganych kobiet oraz takich, które chciałyby mieć zawsze idealny look. Wstawanie z pełnym wachlarzem ciemnych, gęstych rzęs, to naprawdę coś wspaniałego. Zazdroszczę tym osobom, dla których nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Warto wiedzieć jak dbać o przedłużane rzęsy. Wtedy efekt utrzyma się jeszcze dłużej.

Jeżeli wybieracie się na przedłużanie rzęs, to i tak na pewno najważniejsze rady otrzymacie od swojej kosmetyczki. Warto jednak przypomnieć sobie te zasady.

Najważniejsza jest pierwsza doba po aplikacji rzęs. Przez ten czas nie powinniśmy korzystać z sauny, ani brać bardzo gorącego prysznica/gorącej kąpieli. Przez pierwsze 24h wiąże się klej i łatwo go będzie osłabić. Także przy demakijażu (jeżeli nie wykonałaś go przed zabiegiem) należy być szczególnie ostrożnym. Unikajcie tłustych kosmetyków do usuwania makijażu i nie moczcie rzęs.

Najważniejsze zasady pielęgnacji przedłużanych rzęs

  1. Nie nakładaj na rzęsy tłustych kosmetyków. Dotyczy głównie produktów do demakijażu. Najlepiej wybierz płyn micelarny. Ja mam tonik i płyn 2w1 marki Vianek.
  2. Staraj się nie narażać rzęs na długie moczenie. Oczywiście zupełne unikanie wody to totalny mit, często powtarzany przez dziewczyny noszące sztuczne rzęsy. Osobiście myję rzęsy także wodą i regularnie chodzę na basen. Jeżeli jednak chciałabyś, żeby efekt utrzymał się jak najdłużej, staraj się nie nurkować i nie korzystać z sauny. Delikatne przemywanie wodą jest nawet wskazane (zalegający na rzęsach kurz może być dramatyczny w skutkach).
  3. Nie pocieraj i nie dotykaj oczu. Jeżeli nie będziesz tego unikać, możesz narazić rzęski na uszkodzenia i przedwczesne wypadanie. Moja stylistka przede wszystkim uczula mnie na NIEWYRYWANIE rzęs. Mnie to akurat nie grozi, bo na samą myśl mam dreszcze, ale podobno mnóstwo klientek tak robi. Wyrywana rzęsa może już nawet nie odrosnąć…
  4. Nie używaj zalotki. Rzęsy powinny być wystarczająco podkręcone. Zalotka może je zniszczyć.
  5. Makijaż wokół oczu staraj się zmyć patyczkiem kosmetycznym, nie płatkiem.

Kolejną poradą często powtarzaną jest zwrócenie uwagi na to, jak się śpi. Dla mnie to już jednak trochę absurd. Trudno kontrolować to, w jakiej pozycji śpimy. Oczywiście najlepiej na wznak. Wtedy rzęsy nie mają kontaktu z poduszką i nie ulegną uszkodzeniom mechanicznym.

Sztuczne przedłużanie i uzupełnianie rzęs to genialna sprawa. Wiążę się z wygodą, oszczędnością czasu i nadaje oczu niesamowita oprawę. Większość kobiet, które raz spróbują przedłużania rzęs, wraca do tego i regularnie je uzupełnia. Jeżeli będziecie odpowiednio dbać o rzęsy, to wystarczy Wam przedłużanie i następnie uzupełnianie raz na miesiąc.