Niedawno pisałam Wam o akcji #dietadlawlosow marki Montibello, w której wzięłam udział. Przez ostatni czas regularnie korzystałam tylko z linii kosmetyków  Repair Active,  przeznaczoną do włosów zniszczonych i/lub bardzo przesuszonych. Dzisiaj podzielę się z Wami moim Dziennikiem pielęgnacji włosów i efektami kuracji. Czy jestem zadowolona? :)

montibello

Dzień 1:

Szampon Repair Active, Balsam pielęgnujący Repair Active, Krem na końcówki Repair Active

Do mojego pierwszego kontaktu z linią Repair Active wybrałam podstawowy zestaw: szampon+odżywka+zabezpieczenie końcówek. Od razu ujął mnie zapach całej linii – świeży, lekki, „fryzjerski”. Przed aplikacją wszystkich kosmetyków Montibello, wykonałam oczyszczanie włosów i skóry głowy – peeling skóry głowy + jedno mycie silnym szamponem oczyszczającym. Następnie przeszłam do produktów Montibello. Po umyciu włosów szamponem, delikatnie osuszyłam je ręcznikiem, następnie nałożyłam odżywkę na długość włosów – od końcówek, pomijając skórę głowy. Zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, po nałożeniu odżywki rozczesałam włosy (idealna metoda na zintensyfikowanie działania produktu) i dopiero spłukałam odżwykę. Po wysuszeniu włosy były idealnie miękkie, nie miałam żadnych problemów z ich rozczesaniem. Cały dzień pozostał ze mną także piękny zapach produktów :)

Dzień 2:

  • Szampon Repair Active, Krem na końcówki Repair Active

Po wczorajszych zabiegach na włosy, dzisiaj postanowiłam dać im krótką przerwę stosując jedynie szampon + krem na końcówki. Obawiałam się, że mogę mieć problem z rozczesaniem włosów bez użycia odżywki. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca – rozczesywanie poszło szybko i bezproblemowo. Włosy były wygładzone, końcówki zabezpieczone. 10/10! :)

krem na końcowki montibello

Dzień 3:

  • Szampon Repair Active,

Trzeciego dnia moich testów, postanowiłam nieco urozmaicić zabiegi. Tym razem postawiłam na metodę OMO. Przed samym myciem włosów zmoczyłam je w ciepłej wodzie (delikatnie, żeby były troszkę wilgotne, nie mokre) i nałożyłam na nie maskę. Następnie owinęłam je w czepek foliowy oraz ręcznik. Chwilę podgrzewałam włosy w ręczniku (intensyfikacja działania produktu). Po ok. 0,5 godz. umyłam głowę szamponem i nałożyłam po myciu odżywkę (z rozczesywaniem włosów, tak jak w dniu 1.). Po 3 dniu kuracji nie mogłam przestać dotykać moich włosów! :)

Dzień 4.

  • Szampon Repair Active, Krem na końcówki Repair Active

Kolejny dzień na odpoczynek włosów – mycie + zabezpieczanie końcówek w zupełności wystarczyły, żeby włosy wyglądały jak po wizycie od fryzjera ;)

Dzień 5:

  • Szampon Repair Active, balsam Repair Active

Tym razem rolę główną odgrywał balsam Repair Active. Produkt przeznaczony do użycia bez spłukiwania. Zrezygnowałam więc z kremu na końcówki – balsam ma także działanie zabezpieczające włosy i termoochronne tak więc świetnie się sprawdził także do ochrony końcówek włosów.

Dzień 6:

  • Szampon Repair Active, maska Repair Active

Maska to jeden z moich ulubionych produktów z testowanej linii. Poświęcam jej nieco więcej czasu stosując przed myciem. Jest gęsta, bardzo wydajna, jeszcze intensywniej pachnie i myślę, że także intensywniej działa. Włosy stają się odżywione, pełne blasku, są dociążone, nie obciążone!:) oraz dobrze i łatwo się układają.

maska montibello

Dzień 7:

  • Szampon Repair Active, balsam Repair Active

Ostatniego dnia postawiłam na delikatną pielęgnację. Po myciu włosów szamponem naniosłam na nie balsam. Dzięki temu produktowi czuję, że są nie tylko odpowiednio odżywione, ale i dobrze zabezpieczone przed zabiegami stylizacyjnymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Produkty mają także działanie termoochronne i antystatyczne.

Linia Repair Active zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Już na samym początku ujęła mnie zapachem. Włosy po aplikacji produktów wydają się być bardziej odżywione, są pełne blasku, wygładzone. Nie mam problemów z rozczesywaniem. Najbardziej polubiłam się z produktem zabezpieczającym końcówki włosów oraz z maską. Maska ma świetną konsystencję – jest gęsta, dzięki czemu już niewielka ilość kosmetyków wystarcza na całe włosy.

Polecam Repair Active każdemu, kto ma zniszczone lub przesuszone włosy. Często w takich przypadkach problemem jest rozczesywanie włosów oraz ich plątanie na co dzień. Repair Active od Montibello eliminuje ten problem pozostawiając na włosach piękny zapach :)

montibello włosy

P.S. Zachęcam Was także do zajrzenia na stronę akcji, gdzie znajdziecie Dzienniki pielęgnacji innych Blogerek: www.dietadlawlosow.pl oraz oczywiście do przyłączenia się do akcji #dietadlawlosow!

dziennik pielęgnacji włosów montibello