Coco Glam czarny proszek do wybielania zębów. O tym produkcie znajdziemy w Internecie jakąś niezliczoną ilość publikacji. Niemal każda z nich zachwala produkt i potwierdza efekt wybielania zębów w domu. Trudno się nie zgodzić. Węgiel aktywny od lat był stosowany jako naturalna metoda wybielania zębów. Nie jest to jednak sposób pozbawiony kontrowersji. Jak stosować Coco Glam i w jaki sposób działa ten produkt?

Coco Glam – skład

Coco Glam to 100% naturalny środek do wybielania zębów. Ma bardzo prosty, naturalny skład:
Activated Charcoal, Bentonite, Mentha Arvensis Leaf Oil, Hesperidin, czyli: węgiel aktywny, glinka bentonitowa, mięta, hesperydyna (wg producenta: ekstrakt z pomarańczy).

Jak działa czarny proszek Coco Glam do wybielania zębów?

Podstawą składu czarnego proszku wybielającego Coco Glam jest węgiel aktywny.
Z lekcji chemii powinniśmy pamiętać, że węgiel aktywny wiąże liczne związki chemiczne. W przypadku zębów – przyciąga do siebie wszelkie zanieczyszczenia. Jest o wiele bardziej skuteczny w tym od zwykłych past, które stosujemy na co dzień. Proces wybielania zębów węglem aktywnym nie polega na ścieraniu szkliwa – nie musimy, a nawet nie powinniśmy mocno szorować powierzchni zębów. Prawidłowe używanie proszku polega na delikatnym szczotkowaniu zębów przez ok. 3 minuty, a następnie pozostawieniu na zębach na ok. 2 minuty. W tym czasie węgiel aktywny pochłania osady pozostawione na zębach przez kawę, herbatę, czy czerwone wino. Doskonale poradzi sobie z usunięciem powierzchownych przebarwień, powstałych wskutek spożywania barwiących napojów i pokarmów.

Czy węgiel aktywny wybiela zęba?

Węgiel aktywny nie ma zdolności przenikania przez szkliwo zębów, więc nie zapewnia zmiany koloru uzębienia. Usuwa jedynie przebarwienia na zębach. To działa w sumie w obie strony. Dzięki temu, że nie przenika przez szkliwo, także nie przyciemnia nam zębów. A mógłby – w końcu to CZARNY proszek ;)

Coco Glam jak stosować?

Na opakowaniu jest wyraźna instrukcja mówiąca o tym jak stosować czarny proszek Coco Glam, żeby efekt był skuteczny:

Zmocz szczoteczkę i nałóż na nią odrobinę proszku Coco Glam. Szczotkuj delikatnymi, kolistymi ruchami przez 3 minuty, po czym pozostaw preparat na zębach na około 2 minuty. Następnie dokładnie wypłucz usta i ponownie umyj zęby tradycyjną pastą – gotowe. Wybielanie zębów w domu nigdy nie było tak przyjemne – natychmiast poczujesz niesamowitą czystość jamy ustnej, a już po kilku użyciach dostrzeżesz wyraźny efekt wybielenia.

Nie możemy pominąć punktu 4, bo to właśnie on ma duży wpływ na proces wybielania zębów Coco Glam.
Tylko regularne stosowanie pozwoli nam się cieszyć ze skuteczności tej metody. Po pierwszym użyciu raczej nie zobaczymy znaczących efektów, ale po tygodniu codziennego stosowania, raczej powinniśmy się już pozbyć powierzchownych przebarwień na zębach.

Coco Glam – opinie dentystów

Jeśli macie mocno wrażliwe zęby, przed skorzystaniem z tej domowej metody wybielania zębów, skonsultujcie się z dentystą. Podczas szczotkowania zębów węglem do wybielania zębów istnieje spore ryzyko mechanicznego uszkodzenia szkliwa, które nie ma zdolności do regeneracji. Polecam też na początek wypróbować metodę wybielania zębów węglem aktywnym bez szczotkowania. Po prostu nałóżcie proszek na zęby i pozostawcie na ok. 2-3 minuty lub dłużej. Jest to bezpieczniejszy sposób, który pozwala uniknąć ewentualnych uszkodzeń mechanicznych szkliwa.

Węgiel aktywny do wybielania zębów – efekty

Opinie na temat tego, czy Coco Glam działa, są raczej pozytywne. Większość osób uważa czarny proszek Coco Glam za bardzo skuteczny i naturalny sposób na wybielanie zębów w domu. Są też oczywiście głosy mówiące o tym, że nie zauważyły żadnych efektów wybielania. To raczej osoby, które spodziewały się zmiany koloru uzębienia – konkretnego wybielenia zębów. Jak już wspomniałam, węgiel aktywny zawarty w Coco Glam usuwa przebarwienia, powierzchowny osad. Efekty zauważą osoby, które oczekują usunięcia właśnie takich przebarwień. Nie są to spektakularne efekty, ale są one widoczne.

3 KOMENTARZE

  1. Dimka

    Mam tego typu pasty i są swietne. Nie są w stanie zbytnio wybielić zębów bo wybielanie take jest skuteczne jedynie w gabinecie stomatologicznym. Jednak z drugiej strony potrafią sprawić, ze na zębach nie będą pojawiały się przebarwienia spowodowane kawą. Czy innymi czynnikami. Sama uwielbiam kawe i miało to jakiś czas temu odbicie w kolorystyce moich zębów (piję kilka filiżanek kawy dziennie).
    W perspektywie czasu jednak dla lepszego efektu dobrze wybrać się do gabinetu stomatologa na wybielanie profesjonalne:
    http://medison.info.pl/proteza-to-nie-wstyd-poznaj-nowoczesne-uzupelnienia-protetyczne/

  2. Takie proszki mogą być zbyt intensywne dla osób z wrażliwymi zębami. Mój dentysta odradził mi stosowanie takich specyfików ze względu na moje słabe szkliwo.

  3. Jestem w trakcie kuracji – serio, efekty są widoczne, choć przetestowałam już multum tych specyfików. Pewnie wiele zależy od składu kości zębów czy coś, ale na mnie akurat Coco Glam działa :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here