Trwałość makijażu – zwłaszcza latem –  to bardzo problematyczna kwestia. Nie ma niestety jednego sposobu na to, żeby makijaż zawsze pozostawał w nienaruszonym stanie. Są natomiast błędy, których koniecznie trzeba się wystrzegać, jeżeli chcemy przedłużyć trwałość makijażu. Na niektóre często nawet nie zwracamy uwagi…


1. Dotykanie twarzy

Dotykanie twarzy, to jeden z najgorszych grzeszków urodowych, które popełniamy. Jeżeli w ciągu dnia dotykasz twarzy, np. podpierasz się dłonią podczas pracy, to sama ścierasz swój makijaż. Takie zachowanie jest też bardzo szkodliwe dla cery. Na dłoni przenosisz bakterie, które mogą spowodować stany zapalne i powstawanie pryszczy.

2. Nieodpowiednie dla Twojej cery kosmetyki

Każdy rodzaj cery potrzebuje nie tylko innej pielęgnacji, ale i innego traktowania podczas wykonywania makijażu. Najtrudniejsza jest cera tłusta, często to właśnie osoby z takim rodzajem cery mają największy problem z trwałością makijażu. Jeżeli lekki podkład nie zdaje egzaminu, a potrzebujesz, żeby Twój makijaż wyglądał dobrze cały dzień, nie bój się sięgnąć po coś mocniejszego. Postaraj się jednak znaleźć podkłady na bazie wody lub te, które mają bezolejową formułę.

3. Używasz za dużo produktów

Wiele osób ma skłonność do przesady. Matująca baza, jedna warstwa matującego podkładu, druga warstwa… Nadmierna ilość kosmetyków na twarzy nie jest w stanie się wchłonąć – roluje się, spływa, zamiast matowić – świeci.

4. Makijaż zaraz po nałożeniu kremu

Krem jest pielęgnacją, nie stosuj go jako element makijażu. Kremowanie twarzy tuż przed nałożeniem makijażu sprawi, że nakładany podkład będzie się rozmazywał, rolował. Skóra nie będzie odpowiednio przygotowana. Zawsze po nałożeniu kremu odczekaj kilka minut na jego wchłonięcie.

5. Kosmetyki niskiej jakości

Wyższa cena nie zawsze oznacza jego lepszą jakość. Jednak prawdą jest, że jeżeli kosmetyk jest dobrej jakości, trzeba za niego zapłacić troszkę więcej. Dobieraj odpowiednio kosmetyki, nie sugeruj się ceną, czytaj skład, opinie. Czasami warto dorzucić kilka zł, zamiast kupować taniej produkt, który zupełnie nie będzie nam służył.
Niska jakość to także źle przechowywane czy przeterminowane kosmetyki, które tracą swoje właściwości. 

4 KOMENTARZE

  1. Natknęłam się kiedyś w sieci na podobny artykuł i wdrożyłam te zasady w swój codzienny makijaż, wyeliminowałam błędy które tutaj opisujesz i dzięki temu mój makijaż wygląda dużo lepiej, nie musze go poprawiać w ciągu dnia i nawet wieczorem wygląda zadowalająco.

  2. Ja cały czas mam manię poprawiania grzywki, podrapania się po nosie itd. To już u mnie nałóg i nie daje rady tego opanować, przez co rozmywam sobie makijaż na czole i wokół nosa. Szkoda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here