Dzięki podkładowi kolorowe kosmetyki takie jak podkład, fluid czy krem tonizujący gładko i łatwo się rozprowadzają. Dodatkowo nie ścierają się ani nie rozmazują z czasem. Baza daje też makijażowi coś, na czym może się zatrzymać, pomaga mu dłużej się utrzymywać. Zobacz, jakie są jeszcze korzyści płynące ze stosowania bazy pod makijaż.

Kto może stosować bazę pod makijaż?

Bazy pod makijaż to kosmetyki łatwe w aplikacji. Z ich rozprowadzeniem poradzi sobie więc każda osoba, nawet makijażowy laik. Co do zasady bazę można stosować zarówno przy codziennym makijażu, jak i tym wieczorowym, na wyjątkowe okazje. Ważne jest jednak, aby dobrze dobrać kosmetyk do potrzeb skóry. Przy cerze normalnej, bez większych problemów sprawdzi się baza pod makijaż rozświetlająca dostępna na perfumeria.pl/collections/makijaz-bazy. Doda ona cerze zdrowego blasku, rozświetli skórę i podkreśli najbardziej widoczne części twarzy. Baza matująca jest ratunkiem dla cery tłustej i mieszanej. Jej zadaniem jest zmniejszyć widoczność porów oraz chronić skórę przed nieestetycznym świeceniem. Przy cerze skłonnej do zaczerwienień dobrym rozwiązaniem jest natomiast sięgnięcie po bazy korygujące zaczerwienienia.

Dlaczego warto stosować bazę pod makijaż?

Nie wiesz, czy baza pod makijaż powinna na stałe zagościć w Twojej kosmetyczce? Oto 7 powodów, które cię do tego przekonają!

  • Baza pod makijaż uszczelni pory. Jedną z głównych zalet stosowania bazy pod makijaż jest uszczelnienie porów. Sięgając po nią, zyskujesz gwarancje, że niezależnie od wielkości porów będą one mniej widoczne niż przy nałożeniu samego podkładu.
  • Baza pod makijaż zmiękcza skórę. Innym powodem, dla którego pokochasz bazę pod makijaż to ten, że zmiękcza ona skórę. Kosmetyk ten nadaje jej aksamitną miękkość, co potęguje gładki efekt i perfekcyjny wygląd make-up.
  • Baza pod makijaż to perfekcyjny makijaż. Aksamitna skóra, bez zgrubień, nierówności, przebarwień, to może skończyć się tylko perfekcyjnym makijażem!
  • Baza pod makijaż pozwala zadbać o cerę. Większość baz do makijażu (choć nie wszystkie) nie zatyka porów.  Oznacza to, że ​​nie wpływa negatywnie na twarz ani nie podrażnia skóry. Baza chroni też przed zatykaniem porów przez gęste i ciężkie fluidy.
  • Bazy pod makijaż opóźniają starzenie się. Niektóre bazy pod makijaż mogą zawierać składniki przeciwstarzeniowe.
  • Baza pod makijaż utrwala makijaż. Głównym powodem stosowania bazy jest to, że pomaga ona dłużej utrzymać makijaż. Kosmetyk zmniejsza pocenie się, dzięki czemu makijaż dłużej utrzymuje się na swoim miejscu. Bazy działają również jako naturalna osłona przed kurzem, wodą i zanieczyszczeniami, które mogą powodować ścieranie makijażu.
  • Baza pod makijaż zapobiega efektowi tworzenia maski. Jeśli martwisz się, że baza pod makijaż sprawi, że poczujesz się jak z nałożoną maską, bez obaw! Kosmetyk tworzy przyjemne, miękkie wykończenie skóry. Po aplikacji bazy cera jest lżejsza i piękniejsza niż z samym podkładem.