Tangle Teezer Aqua Splash, to wodoodporna szczotka do włosów. Według producenta jest idealna do używania pod prysznicem, na basenie, czy spa. Jej koszt, to ok. 50zł.

Czy jest warta swojej ceny?

tangle teezer

Szczotkami Tangle Teezer pierwszy raz zachwyciłam się kilka lat temu. Moje włosy wołały wtedy o pomstę do nieba;) Były po dwukrotnym rozjaśnianiu. przyciemnianiu i codziennym prostowaniu. Rozczesywanie po myciu było koszmarem. Tangle Teezer poleciła mi przyjaciółka podczas jakiegoś wyjazdu, na którym zapomniałam wziąć ze sobą swojej szczotki. Byłam w pozytywnym szoku. Włosy rozczesywały się tak, jakby były najzdrowszymi włosami na świecie. Po powrocie pogrzebałam trochę w necie i udało mi się kupić swój egzemplarz za ok. 30zł. Tak więc standardowe Tangle Teezer z całą pewnością polecam.

Tangle Teezer Aqua Splash powstało natomiast z myślą o rozczesywaniu mokrych włosów, o używaniu jej pod prysznicem, czy na basenie. Czym różni się od standardowej TT? Na pewno kształtem:

tangle teezer aqua splash

Kształtem, który sprawia, że szczotka jest BARDZO nieporęczna! Jest duża i nie ukrywajmy – ma dziwny kształt, który przy czesaniu nic mi nie ułatwia, a wręcz utrudnia;) Do tego zauważyłam, że ma twardsze ząbki, co przyczynia się do tego, że włosy zdecydowanie bardziej mi wypadają przy rozczesywaniu ich po myciu niż przy rozczesywaniu ich innymi szczotkami. Aktualnie mam zdrowe włosy, a ich rozczesywanie TT Aqua Splash jest czasami naprawdę bolesne…

Stworzona do rozczesywania mokrych włosów, a sprawdza się w tej kwestii o wiele gorzej niż klasyczna Tangle Teezer. Paradoks?

A jak u Was sprawdzają się te szczotki?