Zmęczenie, nieodpowiedni tryb życia, wzmożony wysiłek, zła dieta, to tylko niektóre z przyczyn pojawienia się opuchlizny oczu. Kiedy dzisiaj rano wrzucałam na fanepage’a gifa @Lalek:

lalki

.. to wcale nie żartowałam.

Dzisiejszego poranka, obudzona wraz z pierwszym śpiewem słowika ;) spojrzałam w lustro i moim oczom ukazał się delikatnie mówiąc małozadowalający widok – 5 godzin snu dziennie robi swoje...  Szybko przypomniałam więc sobie patenty na zniwelowanie opuchlizny na oczach  i przywrócenie twarzy codziennego wyglądu ;) Wiem, że część z Was na pewno też ma teraz ciężki okres (sesje, zaliczenia roku  w szkole itd.), dlatego podzielę się z Wami sprawdzonymi sposobami:

1. Łyżka.
Przed pójściem spać wkładamy do zamrażalnika dwie łyżki. Rano, schłodzone, nakładamy na powieki. Taka czynność zwęża naczynia krwionośne, a w rezultacie redukujemy zaczerwienienia i obrzęki.

2. Herbata.

Czarna lub zielona. Oba rodzaje zawierają kofeinę i taninę. Kofeina tak jak w poprzednim przypadku przyczynia się do zwężenia naczyń krwionośnych, natomiast tanina ma działanie ściągające, antybakteryjne i napinające skórę. Przyczynia się także do zmniejszenia obrzęków, ponieważ usuwa nadmiar płynów. Torebki zalewamy wrzątkiem i czekamy aż woda nieco ostygnie, następnie nakładamy na powieki i trzymamy kilka minut.

4. Ogórek

Na powieki kładziemy dwa schłodzone plasterki ogórka, trzymam przez ok. 10 minut. Ogórek likwiduje opuchnięcia, działa ściągająco i wygładzająco, dzięki czemu po takim seansie znów wyglądamy świeżo i rześko;)

5. Mleko.

Waciki musimy zanurzyć w schłodzonym mleku, następnie wycisnąć nadmiar produktu i nałożyć na powieki. Zimne mleko usuwa obrzęki i zwęża naczynia krwionośne. Natomiast tłuszcz w nim zawarty doskonale nawilża skórę i łagodzi podrażnienia.

Macie jakieś swoje, inne sposoby na opuchnięte oczy? :)