W ostatnim czasie świat obiegła wiadomość o wycofaniu Nutelli ze sprzedaży. Wiadomość okazała się nieprawdziwa, ale wreszcie nieświadoma część konsumentów poznała skład tego kremu „czekoladowego”.

Jeżeli chodzi o Nutellę, skład jest absolutnie nie do zaakceptowania przy spożywaniu większej ilości. Natomiast, okazuje się, że zawarty w niej olej palmowy ma świetne działanie wygładzające i dobrze sprawdzi się w pielęgnacji. Ponieważ większość z nas uwielbia smak Nutelli, idealnym pomysłem jest pomadka do ust o takim smaku. Jak ją wykonać samodzielnie?

nutella pomadka

Potrzebujemy:

[list][item icon=”fa-check” ]1 łyżka Nutelli[/item][/list]

[list][item icon=”fa-check” ]1 łyżka startego wosku pszczelego[/item][/list]

[list][item icon=”fa-check” ]2 łyżki oleju kokosowego[/item][/list]

… oraz pustego opakowania po pomadce. Najlepiej starego, po zużytej pomadce. Takie opakowanie można też z łatwością dostać w sklepach, np. na ZSK

Łączymy wszystkie składniki w jednym pojemniku. Całość podgrzewamy w kąpieli wodnej, cały czas mieszając, żeby uzyskać jednolitą konsystencję. Dokładnie pomieszane składniki wlewamy do pustego opakowania po pomadce i wkładamy do zamrażarki na ok. 10-15 min. Po tym czasie możemy już cieszyć się pyszną pomadką :)

A tutaj instruktaż na video:

eos nutella

Nic prostszego!

Wypróbujecie? :)