Pisząc, że dłonie są wizytówką kobiety nie odkryję Ameryki. Zadbane i gładkie dodadzą nam urody, klasy i pewności siebie. Pielęgnacja dłoni zimą nie jest jednak łatwym zadaniem. Konieczność spędzania dużej ilości czasu na dworze, zimowe spacery, odśnieżanie samochodu, do tego niskie temperatury, śnieg i nieprzyjemny wiatr powodują, że nasze dłonie stają się szorstkie, czerwone i suche. Na szczęście są sposoby, które pozwolą nam zapobiec pojawieniu się tych problemow skórnych.

sb10066505e-001


Krok 1. Rękawiczki!

Są priorytetem w kwestii pielęgnacji dłoni. Zimą powinny być one oczywiście jak najgrubsze, najlepiej wełniane, chroniące przed utratą ciepła. Ale nie chodzi wyłącznie o te, które nakładasz wychodząc z domu. Rękawiczki są także ważne przy wykonywaniu domowych obowiązków– mycie naczyń, sprzątanie, czyli ogólnie kontakt z detergentami to jedna z przyczyn słabej kondycji skóry. Zabierając się za porządki miej na uwadze, że skóra na rękach charakteryzuje się stosunkowo małą ilością gruczołów łojowych, przez co jest gorzej nawilżona oraz łatwiej ulega wysuszeniu. Szybko więc może stać się szorstka i mało elastyczna. Dlatego nie zapominaj przed wykonywaniem tych czynności założyć specjalnie do tego przeznaczone gumowe rękawice. Ochronisz dzięki temu swoje dłonie przed nieestetycznym i mało komfortowym wysuszeniem, spierzchnięciem, czy nawet popękaniem.

3c8ce6f3e7e668f3679078b2e8ec7af5

Krok 2. Peeling

Do peelingu dłoni lepiej nie używaj tego, który przeznaczony jest do całego ciała, bo może za bardzo zetrzeć delikatną skórę rąk. Jeżeli chcesz skorzystać z gotowego kosmetyku, to lepiej zastosuj ten przeznaczony do twarzy. Osobiście polecam do dłoni peeling cukrowy:

  • nałóż na dłonie odrobinę płynnego miodu pomieszanego z kilkoma łyzkami cukru i delikatnie wcierając mieszankę okrężnymi ruchami rozprowadź ją na dłoniach. Po kilku minutach zmyj specyfik letnią wodą, a dłonie posmaruj grubą warstwą nawilżającego kremu. Najlepiej zabieg wykonywać wieczorem, a na warstwę kremu nałożyć bawełniane rękawiczki. Gwarantuję, że rano wstaniecie z mega gładkimi i miękkimi dłońmi.

Krok 3. Nawilżaj!

Częste mycie rąk przyczynia się do ich wysuszenia. Nie byłabym jednak sobą, gdybym namawiała Was do zrezygnowania z tej czynności ;) Wprost przeciwnie- myjcie ręce jak najczęściej, a po każdym myciu stosujcie nawilżający krem do rąk. To absolutna podstawa w walce o gładkie dłonie. Do mycia natomiast stosuj delikatne mydła glicerynowe do rąk lub żele. Woda natomiast nie powinna być zbyt gorąca.

Dodatkowo możesz kilka razy w miesiącu wykonywać inne zabiegi na dłonie. Jednym z nich jest kąpiel w oliwie:

  • podgrzej oliwę, tak była ciepła,  z kapsułek witamin A i E wyciśnij ich zawartość do oliwy, dodaj do mieszanki kilka kropli cytryny, a następnie mocz w niej dłonie przez ok. 15 minut.

Dwa razy w miesiącu warto też urządzić sobie parafinowy zabieg SPA na dłonie:

  • Parafinę podgrzej, następnie przelej do miseczki. Ręce posmaruj grubą warstwą kremu. Gdy zobaczysz, że parafina zaczyna tężeć, zanurz w niej ok. 3 razy dłonie, czekając przy tym aż poprzednia warstwa zastygnie. Po tak wykonanym zabiegu nałóż na ręce folię oraz ręcznik. Wszystko ściągnij po ok. 30 minutach. Zapewniam, że Twoje dłonie będą naprawdę gładkie, a przede wszystkim odżywione!

 

Dostaję od Was także dziesiątki maili z pytaniem o to, jak dbam o paznokcie po tym, jak zniszczyłam je sobie stosowaniem odżywki Eveline 8w1. Szczerze polecam Wam używanie olejku rycynowego. Kilka razy na miesiąc stosuję kąpiel dłoni:

  • lekko podgrzewam olejek i przelewam go do małej miseczki i moczę w nim dłonie. Częściej jednak nakladam go po prostu na dłonie jak krem i nakładam na nie bawełniane rękawiczki. W ten sposób uzyskałam zdrowe i długie paznokcie dzięki naturalnym metodom, bez mieszania w to jakiejkolwiek chemii i bólu.

Pamiętajcie, że piękne i zdrowe dłonie, to podstawa zadbanego wyglądu kobiety. Wysuszone i spierzchnięte mogą zwracać uwagę, powodować dyskomfort i być przyczyną wielu kompleksów. Macie swoje sprawdzone sposoby na piękne dłonie?