Dokładne oczyszczenie skóry twarzy to podstawa w codziennej pielęgnacji. Nie wyobrażam sobie pójść spać w makijażu (! niestety, słyszałam i o tak skrajnych przypadkach;) ). Zanieczyszczona skóra nie oddycha, traci blask, przesusza się, łuszczy, pokrywa zmarszczkami… brrr! Oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie to niezbędne minimum. Mnie w codziennym „rytuale pielęgnacyjnym”;) od jakiegoś czasu pomaga urządzenie Philips VisaPure.

Philips VisaPure, to wibrująca i obrotowa szczoteczka, która pomaga nam dokładniej oczyścić twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń na  kontakt, z którymi codziennie jesteśmy niestety narażeni (brud, kurz). Wibracje delikatnie ściągają zanieczyszczenia powierzchowne, martwe komórki skóry i pozostałości makijażu. Obrotowy ruch szczoteczki pozwala usunąć zanieczyszczenia ze skóry, pozostawiając ją głęboko oczyszczoną.

W zestawie otrzymujemy ładowarkę i dwa rodzaje szczoteczek – jedną przeznaczoną do skóry normalnej i drugą, do skóry wrażliwej.

philips VisaPure

Wybieramy z zestawu jedną z nakładek, zwilżamy twarz wodą, a na główkę szczoteczki nakładamy niewielką ilość żelu do mycia twarzy. Następnie włączamy urządzenie, wybieramy jeden z programów (są dwa ustawienia prędkości – jeden wolniejszy, drugi szybszy) i przykładamy szczoteczkę do twarzy. Po minucie urządzenie samo się wyłącza.

philips visapure szczoteczka

VisaPure efekty

Philips VisaPure używam od jakiegoś miesiąca. Zauważyłam, że przez ten czas moja skóra stała się gładsza w dotyku, widzę, że jest oczyszczona. Używam szczoteczki przeznaczonej do skóry normalnej i włączam program szybszego czyszczenia. Po takim minutowym masażu twarzy czuję, że jest ona głęboko i intensywnie oczyszczona, dzięki temu zauważyłam też, że lepiej wyglądają nałożone na twarz kosmetyki – podkład się nie roluje, nie waży, skóra jest pełna blasku.  Philips VisaPure kosztuje ok. 600zł. 

Znacie już tę szczoteczkę? Jeżeli nie, to czego używacie do codziennego oczyszczania skóry twarzy? Może znacie jakieś tańsze, ale równie skuteczne jej zamienniki? :)