Medycyna estetyczna potrafi coraz skuteczniej i pełniej odpowiadać na oczekiwania Pacjentów. Ci najczęściej oczekują jak najbardziej naturalnych efektów zabiegów, którym się poddają. Dotyczy to także walki z pojawiającymi się skórze oznakami starzenia. W działaniu anti-aging kluczowa jest skuteczna profilaktyka. Jest ona pierwszym i najważniejszym krokiem do uzyskania widocznych i równocześnie naturalnych efektów. Coraz większą popularność zyskują metody, które pozwalają skutecznie pobudzić skórę do działania i ją zregenerować. Pacjenci coraz chętniej wybierają stymulatory tkankowe. Czym są i na czym polega ich innowacyjność? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza lekarz medycyny estetycznej, dermatolog z Preibisz SkinDoctors, dr Łukasz Preibisz.
Czym są i jak działają stymulatory tkankowe?
Medycyna estetyczna dostarcza pacjentom coraz szerszą gamę preparatów, które zapewniają skuteczne działanie anti-aging. Do grupy tej należą stymulatory tkankowe. Są to substancje o zaawansowanej formule, których działanie opiera się na odbudowywaniu struktury cery. Pobudzają i stymulują komórki skór, elastyny i kolagenu. Ich stosowanie daje bardzo naturalne efekty – tak pożądane przez Pacjentów. Po podaniu pod skórę preparaty tego typu poprawiają jędrność i gęstość skóry, co przekłada się na jej wygląd.
Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę preparatów tego typu. Mogą się one różnić zarówno pod względem składu, substancji czynnych, działania, sposobów stosowania i obszarów, w których mogą zostać zaaplikowane. Preparaty różnią się także efektami, jakie można dzięki nim osiągnąć, a także czasem utrzymywania się ich. Każdorazowe zastosowanie stymulatorów tkankowych powinno być konsultowane ze specjalistą, który powinien podchodzić indywidualnie do przypadku Pacjenta.