Włosy zawsze były czynnikiem wyglądu zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, wpływając na ich poczucie własnej wartości w zależności od tego, czy mają grube, czy cienkie włosy. Dlatego wypadanie włosów może powodować zarówno utratę pewności siebie, jak i inne problemy psychologiczne. Uleczalną formą wypadania włosów jest łysienie androgenowe. W ciągu ostatniej dekady, dzięki postępowi technicznemu i technologicznemu narzędzi mikrochirurgicznych, możliwe są przeszczepy włosów o naturalnym wyglądzie.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu przeszczepu włosów, www.meditravel.pl

Jedna z najnowocześniejszych metod przeszczepu włosów w Turcji jest technika FUE. 

Wycinanie jednostki mieszkowej (FUE), nazywane jest także ekstrakcją jednostki mieszkowej.

Metoda ta polega na ekstrakcji lub „zbieraniu” włosów dawcy w procedurze przeszczepu włosów z jednostki mieszkowej. W chirurgii przeszczepu włosów metodą FUE używane jest narzędzie, które wykonuje małe, okrągłe nacięcie w skórze wokół jednostki mieszkowej. Oddziela ja od otaczającej tkanki. Jednostka jest następnie wyciągana bezpośrednio ze skóry głowy, pozostawiając mały otwór.

Proces ten jest powtarzany, dopóki chirurg przeszczepu włosów metodą FUE nie pobierze wystarczającej liczby jednostek mieszkowych do planowanej odbudowy włosów.

Rany dawcy, wielkości około 1 mm, całkowicie goją się w ciągu siedmiu do dziesięciu dni, pozostawiając małe białe blizny ukryte we włosach z tyłu i po bokach skóry głowy.

Technika przeszczepu włosów FUE nie pozostawia blizny na obszarze dawczym, ponieważ nie wymaga szwów. Tak więc transplantacja włosów metodą FUE stała się dość popularna w ostatnich latach. Po siedmiu dniach rekonwalescencji zabieg kończy się bez śladu na skórze.

Oczekiwania pooperacyjne

Dzień po zabiegu:

Włosy pacjenta są delikatnie umyte przez specjalistów przeszczepu włosów (proces mycia powinien być wykonywany przez pacjenta codziennie od 7 do 10 dni).

Dzień od 3 do 4:

Pojawia się łagodne zaczerwienienie. Widoczne stają się obrzęki na czole, wokół oczu i na górnym policzku. Obrzęk nie ma żadnego wpływu na zdrowie, to tylko wygląd wizualny.

Dzień od 7 do 10:

Strupki po nakłuciach powoli znikają. Włosy można zacząć delikatnie myć zwykłym szamponem.

Tydzień 2 do 4:

Włosy zaczną stopniowo wypadać.

Miesiąc 1 do 3:

Włosy przygotowują się do wzrostu. 

Miesiąc 3:

Włosy zaczynają rosnąć.

Miesiąc 6 do 9:

Wzrost przeszczepionych włosów jest bardziej zauważalny.

Miesiąc 12:

Pojawia się pełny efekt wzrostu przeszczepionych włosów.

Turcja jest jednym z krajów, które oferują najbardziej przystępne ceny przeszczepu włosów. W porównaniu do krajów Europy, Turcja ma przewagę cenową około 70%.

Kolejną zaletą przeszczepu włosów w Turcji jest oferowanie niedrogich, łatwych i wysokiej jakości opcji turystyki zdrowotnej. Dzięki pakietom all-inclusive jednego z największych i najlepszych pośredników w Europie Meditravel jesteś chroniony przed ukrytymi lub niespodziewanymi kosztami. Szczegółowe informacje na temat oferowanych pakietów możesz znaleźć na stronie www.meditravel.pl