Osiągnięcie efektu zadbanych, nawilżonych i gładkich stóp wcale nie jest proste. Nawet codzienne używanie kosmetyków pielęgnacyjnych nie zawsze wystarczy aby skutecznie zredukować zgrubiały naskórek i przywrócić stopom aksamitną gładkość. W celu osiągnięcia spektakularnego efektu warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanej manikiurzystki która wykona profesjonalnie zabieg przy użyciu kwasów.

Dlaczego skóra stóp rogowacieje?

Rogowacenie naskórka jest naturalną konsekwencją przystosowywania się organizmu do istniejących warunków. Na stopach spoczywa ciężar ciała i dlatego proces rogowacenia zachodzi tam znacznie szybciej. Suchości stóp sprzyja też zbyt obcisłe obuwie, a także częste mechaniczne złuszczanie naskórka za pomocą np. pumeksu. Naskórek poddawany ścieraniu szybciej rogowacieje. Jeśli chcemy na długi czas cieszyć się gładkimi stopami, warto rozważyć pedicure kwasowy.

PEDICURE KWASOWY – zabieg na stopy

W zabiegu wykorzystuje się mieszaninę kwasów kosmetycznych. Są to m.in. kwas mlekowy i cytrynowy. Ich zadaniem jest zmiękczenie zgrubień, złuszczenie naskórka i umożliwienie przenikania nawilżających składników aktywnych. Działanie kwasów uzupełniają składniki witaminowe oraz ziołowe, takie jak eukaliptus, mentol i lawenda. Przynoszą one ukojenie skórze stóp, odświeżają ją i wygładzają naskórek. Podczas zabiegu wykonywane są także elementy pedicure’u klasycznego w zależności od potrzeb. Zabieg można wykonać np. w nowoczesnym salonie “Piękne Paznokcie” na warszawskich Młocinach lub przy ul. Ostrobramskiej. Po wykonanym peelingu, możliwe jest wykonanie pedicure’u hybrydowego czy winylowego, aby dopełnić efekt zabiegu.

Dla kogo polecany jest pedicure kwasowy?

Pedicure kwasowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które:

  • mają nadmiernie zrogowaciały naskórek na stopach,
  • nie widzą efektów stosowanych w domu zabiegów pielęgnacyjnych,
  • lubią efekt idealnie gładkiej, aksamitnej skóry stóp,
  • chcą przynieść ukojenie zmęczonym stopom,
  • pragną, aby efekty pedicure’u były maksymalnie trwałe.

Sam zabieg jest relaksujący, bezbolesny, a efekty natychmiastowe. Można go wykonywać o dowolnej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here