Włosy, podobnie jak cały organizm, skóra, czy paznokcie nigdy nie będą w dobrej kondycji, jeżeli nie zadbamy o nie odpowiednio od wewnątrz. Jest to niepodważalna prawda, powtarzana i maglowana także przeze mnie, przy każdej możliwej okazji. Nie mogłam więc nie wziąć udziału w akcji marki Montibello#dietadlawłosów , której celem jest uświadomienie, że o włosy dbamy nie tylko od zewnątrz, ale także odpowiednią dietą. Każde włosy można wspomóc poprzez dostosowany do ich potrzeb jadłospis. Nie zapominając przy tym także o dobrych produktach do pielęgnacji. Dieta i odpowiednie kosmetyki sprawią, że włosy odwdzięczą się świetną kondycją i zdrowym wyglądem. 

montibello dieta dla włosów

Po konsultacji z ekspertem marki Montibello okazało się, że moje włosy wciąż nie są tak zdrowe, jakbym tego chciała. Do udziału w akcji otrzymałam więc linię kosmetyków Repair Active, przeznaczoną do włosów zniszczonych i/lub bardzo przesuszonych, a także wskazówki dotyczące odżywiania się tak, aby wzmocnić mój typ włosów. Od razu podzielę się jednym z najlepszych przepisów na śniadanie z kaszą jaglaną, jakie ostatnio miałam okazję wypróbować. Przepis ten wchodzi właśnie w skład menu przeznaczonego do mojego rodzaju włosów.

Kasza jaglana z chia i musem owocowym

  • 1/2 szklanki kaszy jaglanej
  • 1 łyka nasion chia
  • szczypta soli
  • 2 szklanki mleka (może być roślinne)
  • 1 banan
  • 6 truskawek
  • 2 łyżki ekspandowanej kaszy jaglanej

Kaszę przepłucz wrzątkiem. Ugotuj w mleku, z dodatkiem soli i nasion chia, do miękkości.

Banana zmiksuj z truskawkami. Kaszę przełóż do miseczek, na wierzchu nałóż mus owocowy, posyp „chrupkami” z kaszy jaglanej.

dieta detoks dla włosów montibello

Przepis pochodzi ze strony Montibello, promującej akcję „DIETA DLA WŁOSÓW”

W linii kosmetyków Repair Active, Montibello znajdziemy 6 produktów: szampon, odżywkę, maskę, balsam pielęgnujący, krem na końcówki oraz produkt Intensywna Kuracja.

Repair Active przeznaczony jest do włosów porowatych, zawierających zbyt małe ilości lipidów, mających zbyt niski poziom nawilżenia oraz zakłóconą równowagę wodno-lipidową. Kosmetyki przywracają im siłę, luźne ułożenie i połysk. 

Od wczoraj, 2 maja testuję znajdujące się powyżej na zdjęciu produkty i zapisuję dla Was mój Dziennik pielęgnacji włosów. Dokładnie opisuję w nim, co danego dnia zastosowałam i jakie efekty pojawiły się na moich włosach. O wyniku oczywiście poinformuję Was w osobnym wpisie. 

dieta dla włosów montibello

Tymczasem, jeżeli chcecie poznać dalsze szczegóły dotyczące innych rodzajów diet czy linii kosmetyków, przeznaczonych do innych typów włosów, zachęcam Was do zajrzenia na stronę akcji Montibello. Możecie także wygrać genialne koszulki z własnym projektem („Jestem o włos od ideału”, skradło mi serce ;) ).

I pamiętajcie – jesteście tym, co jecie! Wasze włosy też! ;)