Wakacje w pełni, a Ty nagle zaczynasz mieć problemy z mokrym kaszlem? Spokojnie! Przedstawiamy szybkie sposoby na mokry kaszel!

Czym jest kaszel mokry?

Na początku zastanówmy się, czym w ogóle jest mokry kaszel. Jest on określany jako tak zwany kaszel produktywny, ponieważ wraz z nim występuje odkrztuszanie się zalegającej wydzieliny.

Kaszel ten także można podzielić na taki związany z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi oraz taki, który jest pochodną różnych chorób przewlekłych.

W przypadku tego drugiego zalecamy każdorazowo kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci niezbędne badania oraz zaproponuje skuteczny plan leczenia. Leczenie takiego rodzaju kaszlu byłoby leczeniem objawowym, a nie leczeniem przyczyn występowania kaszlu.

Kaszel mokry w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych oraz przeziębień jest też często pochodną kaszlu suchego.

Mokry kaszel może być uciążliwy, zwłaszcza, że nasila się rano (w momencie, kiedy po nocy w naszych drogach oddechowych znajduje się dużo wydzieliny).

Jak leczyć mokry kaszel podczas wakacji?

Podczas wakacji często nie posiadamy przy sobie całej apteczki, a często też nie mamy możliwości, aby szybko znaleźć sprawdzonego internistę.

Jeśli mamy pewność, że kaszel jest spowodowany infekcją, możemy zastosować leki wykrztuśne, które pomogą w odkrztuszaniu zalegającej wydzieliny i przyniosą ulgę.

Leki na mokry kaszel zajmują mało miejsca w podróżnej apteczce, a co więcej są łatwo dostępne w aptekach stacjonarnych i internetowych.

Przykładem takich preparatów na kaszel są produkty FLUIMUCIL.

W ofercie FLUIMUCIL znajdują się zarówno produkty dla dorosłych – jak FLUIMUCIL MUKO oraz FLUIMUCIL FORTE, jak i dla dzieci. Produkty dla dzieci są możliwe do stosowania już od 3 roku życia. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Domowe sposoby leczenia kaszlu

Jeśli nie jest Ci po drodze z produktami aptecznymi i wolisz domowe sposoby, także jest tutaj kilka rozwiązań.

Pamiętaj jednak, że ich zastosowanie w wakacyjnych warunkach może być nieco uciążliwe.

Jednym z takich sposobów są inhalacje, zwłaszcza te z użyciem olejków eterycznych – jak olejek z drzewa herbacianego. Olejek ten działa przeciwbakteryjnie i skutecznie udrożnią drogi oddechowe.

Kolejnym ze sposobów jest sporządzenie syropu z cebuli. Do jego stworzenia potrzebujesz cebuli oraz miodu lub cukru. Warto też wrzucić 2-3 ząbki czosnku.

Możesz zastosować także klasyczne oklepywanie pleców. Jest to jeden z mechanicznych sposobów na oderwanie zalegającej w płucach wydzieliny.

Więcej o leczeniu kaszlu mokrego możesz przeczytać także tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here