Mokosh – pod tą nazwą kryje się wyjątkowa, polska marka naturalnych kosmetyków ukrytych w słoiczkach z ciemnego szkła. Swoją nazwę zaczerpnęła od starosłowiańskiej bogini płodności i ziemi – Mokosz. Sensem istnienia marki jest produkowanie kosmetyków naturalnych, które zachwycają ponadprzeciętnym składem, zawartością wysokiej jakości substancji aktywnych, przyjemnymi konsystencjami i nieoczekiwanymi aromatami. Przede wszystkim jednak firma kładzie nacisk na skuteczne receptury, które realnie wpływają na poprawę kondycji naszej skóry.

krem pod oczy

Połączenie najnowszej technologii z bogactwem naturalnych plonów, które w swojej dobroci oferuje nam przyroda, to misja działalności marki Mokosh.

Kosmetyki powstają bez udziału szkodliwych substancji, takich jak PEG-i, parabeny, pochodne ropy naftowej, SLS-y. Produkty sygnowane logo tej marki posiadają oznaczenie „V” nadawane przez fundację Viva. Są wegańskie i nietestowane na zwierzętach.

Do najchętniej kupowanych kosmetyków Mokosh należy niewątpliwie krem pod oczy z zieloną herbatą, który w wielu kręgach zdobył miano bestsellera kosmetycznego i od kilku sezonów utrzymuje się na podium najlepszych preparatów do pielęgnacji skóry pod oczami wśród polskich marek. Poznajmy go zatem.

Mokosh – krem pod oczy z zieloną herbatą. Koryguje, stymuluje i regeneruje

Mokosh korygujący krem pod oczy zielona herbata

Mokosh stworzył wyjątkowo skuteczny krem pod oczy. Zamknął go w słoiczku z ciemnego, farmaceutycznego szkła, aby zachował wszystkie swoje cenne właściwości pielęgnacyjne. Formuła kremu pod oczy została nasycona substancjami aktywnymi pochodzenia naturalnego. Wyciąg z alg morskich przeciwdziała rozszerzaniu się naczyń krwionośnych. Kofeina skutecznie pobudza mikrokrążenie skórne, co przekłada się na zminimalizowanie cieni pod oczami i wyeliminowanie opuchlizny.

Kluczowym składnikiem tego produktu jest zielona herbata. Ekstrakt z tej rośliny ma liczne właściwości kondycjonujące skórę. Przede wszystkim jest silnym antyoksydantem, który opóźnia procesy starzenia się skóry. Wzmacnia naczynia krwionośne i chroni je przed kruchością. Łagodzi podrażnienia i skutecznie regeneruje naruszony naskórek. Działa również tonizująco, przywracając odpowiedni balans skórze.

Bogata receptura kremu pod oczy zawiera również naturalne oleje: sezamowy, kokosowy i arganowy, które odnawiają warstwę hydrolipidową skóry, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Chronią przed ucieczką wody z naskórka. Kwas hialuronowy obecny w składzie, wnika w głąb naskórka, wiążąc cząsteczki wody. Krem z zieloną herbatą zawiera również mikę, która odpowiada za rozświetlający efekt. Dzięki temu skóra pod oczami jest optycznie wygładzona i promienna, a cienie pod oczami stają się niewidoczne.

Efekty działania kremu pod oczy z zieloną herbatą

 ekstrakt z zielonej herbaty

Czego możesz się spodziewać po regularnym stosowaniu pielęgnacji dla skóry pod oczami przygotowanej przez markę Mokosh?

To przede wszystkim:

  • gładka i rozświetlona skóra pod oczami,
  • zmniejszenie opuchlizny,
  • rozjaśnienie cieni pod oczami,
  • nawilżenie i napięcie skóry,
  • złagodzenie podrażnień.

Skóra pod oczami wymaga szczególnej uwagi podczas pielęgnacji, ponieważ jest delikatna i cienka. To na niej najszybciej widać efekty starzenia się skóry, zmęczenie i złą kondycję organizmu. Warto włączyć do pielęgnacji kremy pod oczy marki Mokosh, aby jak najwcześniej rozpocząć działania prewencyjne, które ustrzegą nas w przyszłości przed suchą, podrażnioną i szarą skórą pod oczami.