Uwielbiam bazy pod makijaż. U mnie najlepiej sprawdzają się bazy silikonowe. Niestety, to dość specyficzny rodzaj tego kosmetyku. Nie u każdego może się sprawdzić. Zdarza się, że silikonowe bazy zapychają i są przyczyną pojawiania się niedoskonałości na skórze. Jeżeli więc kiedykolwiek już używałaś baz silikonowych i nie sprawdziły się u Ciebie, ten wpis niestety nie jest dla Ciebie. Jeżeli lubisz taki rodzaj baz pod makijaż lub jeżeli chcesz je wypróbować, to koniecznie zapoznaj się z moją TOP 3.


Bazy silikonowe mają za zadanie wygładzić naszą cerę, stworzyć wizualnie efekt bardzo gładkiej, jedwabistej cery.

Oto moje 3 ulubione bazy:

 1. DERMACOL, SATIN MAKE-UP BASE

  To mój numer 1. Baza wygładza cerę, wypełnia zmarszczki  i rozszerzone pory. Po nałożeniu jej i odczekaniu chwili, skóra jest matowa i jedwabista. Gotowa do przyjęcia podkładu. Jeżeli miałabym wymienić teraz jakąkolwiek wadę produktu, to przyznaję, że nic nie przychodzi mi do głowy. Może jedynie słaba dostępność. Ja zamawiam online.

 2. PIERRE RENE PROFESSIONAL MAKE UP BASE SMOOTHING

  Produkt hypoalergiczny. Baza świetnie wygładza skórę zmniejszając widoczność porów i i wypełniając zmarszczki. Przy tym według mnie, ma bardzo przyjemny i delikatny zapach. Ma lekką konsystencję, łatwo i równomiernie rozprowadza się na skórze twarzy.
  W połączeniu z Bourjois Helthy Mix bardzo fajnie wydłuża trwałość makijażu.

 3. MAYBELLINE NEW BABY SKIN, INSTANT PORE ERASER

  To baza, która mimo, że zawiodła moje oczekiwania, to i tak postanowiłam ją umieścić w mojej TOP. Dlaczego?
  Baby Skin była porównywana do najlepszych baz pod makijaż z najwyższych półek cenowych. Tymczasem baza jest po prostu dobra. Spełnia swoje zadanie – wygładza cerę, wnika w skórę, łącząc się z podkładem tworzy długotrwały makijaż. Wydaje mi się tylko, że jest nieco „za śliska”. Trzeba uważnie nakładać na twarz podkład delikatnie go stempelkując, żeby nie rozmazać bazy. Polecam wypróbować :)

Bazy silikonowe – jedni kochają, inni nienawidzą. W której jesteś grupie?