Powrót do regularnej aktywności fizycznej nie jest łatwy. Zazwyczaj bywam zwolenniczką „rzucenia się na głęboką wodę” i rozpoczęcie takiego powrotu od intensywnych treningów. Nie zawsze jednak mamy czas na siłownię, czy kilkudziesięciominutowe bieganie (+przygotowanie). Niestety. Zachęcam Was więc dzisiaj do tego, abyście razem ze mną podjęli się dwóch wyzwań! :) Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby co jakiś czas, gdy macie więcej czasu, do wyzwania dołączyć dłuższy terning.

1. Plank Challange

„Plank”, czyli deska, to dość niedoceniane ćwiczenie. Z pozoru proste, w praktyce okazuje się, że jednak trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Wzmacnia mięśnie brzucha, ramion, kręgosłupa, a także pośladków.

Podstawą jest poprawne wykonywanie ćwiczenia. Tylko wtedy przyniesie nam ono oczekiwane efekty.

planki technika

źródło

Prawidłowa pozycja w podstawowej formie „deski”:

  • ramiona, biodra i pięty tworzą jedną linię prostą,
  • barki znajdują się dokładnie nad łokciami,
  • mięśnie brzucha są maksymalnie napięte.

Są także inne warianty desko, ale 30-dniowe wyzwanie, które podejmujemy opiera się na podstawowej formie. Celem jest osiągnięcie 5 minut w pozycji plank. Do przygotowania się, aby cel ten osiągnąć mamy wspomniane 30 dni. Kolejno w każdym dniu systematycznie wydłużamy czas ćwiczenia. 

plank wyzwanie

Przed ćwiczeniem nie możemy zapomnieć o rozgrzewce  żeby przygotować ciało do wysiłku i zapobiec bólom, a nawet urazom pleców. Chociaż to mam nadzieję, że wiecie – rozgrzewka to zawsze podstawa!

No i jeeeeeeeeedziemy! ;) Nie od jutra – od dziś :)

2. Squat Challange 

Ktoś jeszcze nie zna tego wyzwania? :)

jak prawidłowo wykonać przysiad

źródło

WYZWANIE:

wyzwanie 150

 

A w TYM WPISIE znajdziecie wszystko o mięśniach pośladków, czyli co należy wiedzieć rozpoczynając ćwiczenia na zgrabną pupę;)

No, to co – startujemy? :)