Wiele osób szuka sposobu na naturalne, ale jednocześnie skuteczne nawilżenie skóry. Jednym z takich sposobów jest używanie do tego celu masła shea. Czym jest ten specyfik, jakie ma właściwości i dlaczego to właśnie on powinien zostać wykorzystany jako niezawodny środek nawilżający?

Czym jest masło shea?

Masło shea do skóry to nic innego jak olej roślinny. Jest on pozyskiwany z drzewa zwanego masłoszem Parka. Wspomniany tłuszcz roślinny pozyskuje się z nasion owoców drzewa. Zbiory odbywają się w lipcu, z zebranych razem z owocami nasion pozyskuje się średnio 1 kg masła shea z 15 kg nasion. Ciekawostką jest, że przez miejscowych masło shea wykorzystywane jest w kuchni jako tłuszcz, chociażby do smażenia potraw.

Właściwości masła shea

Popularne masło shea do ciała ma wiele pozytywnych właściwości, które sprawiają, że znaleźć je można w wielu kosmetykach. Po pierwsze zawiera ono liczne witaminy, m.in. A i E, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. Po drugie masło shea, bardzo dobrze nawilża i zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wilgoci, chroniąc skórę przed wiatrem i mrozem. Kosmetyki z masłem shea pełnią także funkcję filtru przeciwsłonecznego o niskiej sile zabezpieczającej. Po trzecie masło shea idealnie sprawdza się dla skóry wrażliwej, gdyż łagodzi podrażnienia skóry i alergie, a także ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Po czwarte ten niezwykły olej roślinny jest uniwersalny, gdyż można go stosować do twarzy, skóry całego ciała, a także w celu nawilżenia włosów.

Kosmetyki z masłem shea dostępne na rynku

Masło shea stosowane jest w wielu kosmetykach, które możemy spotkać na drogeryjnych półkach. Najczęściej masło shea można spotykać w nawilżających balsamach do ciała. W niektórych z nich masło shea stanowi podstawę kosmetyku, w innych jest tylko dodatkiem. Ten olej roślinny często jest składnikiem kremów do twarzy, zw względu na bezpieczeństwo oraz łagodne działanie. Masło shea można spotkać także w silnie nawilżających kosmetykach, takich jak kremy do rąk i stóp, które mają na celu kurację suchej i popękanej skóry. Ponadto składnik ten obecny jest także w żelach pod prysznic, płynach do kąpieli oraz kosmetykach do włosów jak szampony i odżywki. Masło shea stosowane jest także w celach kosmetycznych w naturalnej postaci.

Podsumowując, masło shea jest wspaniałym rodzajem naturalnego oleju, który działa zbawiennie na skórę twarzy i ciała oraz włosy. Warto go wybierać nie tylko z uwagi na wyjątkowe właściwości, ale także ze względu na naturalne pochodzenie.