Łyżka to dość niepozorne… akcesorium kosmetyczne. Sprawdzi się w sytuacjach podbramkowych, zwłaszcza podczas wykonywania makijażu. Oto trzy zastosowania zwykłej łyżeczki podczas codziennego makeup’u:

1. Perfekcyjna kreska na powiece

Jeżeli wciąż macie problemy z namalowaniem idealnej kreski na powiece (mi też czasami zdarzają się gorsze dni…) to na ratunek przybędzie Wam właśnie łyżka. W jaki sposób? Najlepiej zobrazuje Wam to ten rysunek:

łyżka makijaż 1

Chyba nic dodać, nic ująć. I pamiętajcie, że w tej kwestii ewidentnie ćwiczenie czyni mistrza.

 

2. Podkręcenie rzęs

Nie masz pod ręką zalotki, a Twoje rzęsy jak na złość z Tobą nie chcą współpracować? Tu też pomoże bohaterka dzisiejszego wpisu.

Trzymaj łyżkę poziomo umieszczając rzęsy między zaokrągloną krawędzią łyżki a palcem i delikatnie wywijamy rzęsy od cebulek aż po końcówki:

łyżka makijaż 2

źródło

3. Idealnie wytuszowane rzęsy

Czy Wam też czasami zdarza się pomalować nie tylko rzęsy, ale i całe powieki wokół? ;) Oczywiście, troszkę przesadzam. Chodzi głównie o nieestetycznie odciśnięte wokół oczu ślady maskary. Aby im zapobiec, podczas tuszowania rzęs przyłóż łyżkę do górnej powieki tak, by we wgłębieniu znalazła się wypukłość oka i… maluj!

łyżka makijaż 3

Łyżka także dobrze się sprawdzi przy malowaniu dolnych rzęs:

łyżka makijaż 4

źródło

 

Znałyście już te sposoby użycia łyżki podczas wykonywania makijażu? :) A może znacie jeszcze inne sekretne triki? 

6 KOMENTARZE

  1. Paulina

    Zimna łyżka na podpuchnięte oczy ;)

  2. Super przydatne triki! :) I to wszystko tak 'tanim kosztem’ – wystarczy podróż do kuchni :)

  3. Świetny wpis! Nie pomyślałabym o taki użyciu łyżeczki :)

  4. Świetny patent;) Łyżki jeszcze nie używałam do makijażu;) najczęściej posiłkuję się patyczkami do uszu;D będę musiała spróbować namalować kreskę z pomocą łyżki, bo to często sprawia mi trudność;) Pozdrawiam, Klara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here