Herbata herbacie nierówna. Niestety. Ilość produktów na półkowych sklepach w kategorii HERBATA nie pomaga w podjęciu słusznej decyzji. Nie będę się długo rozpisywała – im mniejszy skład, tym lepszy produkt. Przedstawię Wam 3 herbaty, które są „pewniakami” – nie ma  w nich żadnych zbędnych i niekoniecznie zdrowych składników. Jest po prostu HERBATA. Te produkty polecam (pomimo, że nie są herbatami liściastymi). Przedstawię Wam także 2 (chociaż na pewno jest ich o wiele, wiele więcej), których wystrzegajcie się jak tylko możecie :)

1. Saga, Herbata zielona

Skład: herbata zielona

2. Lipton Classic, Herbata zielona

Skład: herbata zielona

3. Herbapol, Herbata zielona

Skład: herbata zielona

[list]Najprościej, najlepiej :) [item icon=”fa-glass” ][/item][/list]

ZIELONE HERBATY, KTÓRYCH NIE POLECAM ZE WZGLĘDU NA SKŁAD:

1. Saga, Herbata zielona z maliną

Skład: herbata zielona, aromat, malina (1%), maltodekstryna

2. Irving, Herbata zielona, mango z grejpfrutem

Skład: erbata zielona (Chiny), jabłko, aromat, skórka grejpfruta – 9%, koncentrat soku z pomarańczy, skórka cytryny, liść jeżyny, mango – 1%, kwiat hibiskusa, korzeń cykorii, korzeń lukrecji – 0,6%*, owoc dzikiej róży, regulator kwasowości: kwas cytrynowy,

Na pewno zauważyliście pewną zależność. W tych, których nie polecam znalazły się herbaty smakowe. Niestety, nawet te z „cytryną” jak się okazuje zazwyczaj mają jedynie dodane aromaty cytryny + listę kolejnych niepotrzebnych składników.

Często, gdy poruszałam temat zielonej herbaty, otrzymywałam komentarze stwierdzające, że jedyną słuszną zieloną herbatą jest liściasta. Jak widzicie te ekspresowe też czasami dają radę. Pamiętajcie jednak, żeby w odpowiedni sposób je parzyć.

Macie swoje ulubione zielone herbaty? :) Mam nadzieję, że zostały wymienione w pierwszej trójce! :) 

6 KOMENTARZE

  1. Ja lubię zieloną herbatę Green Feel z Biedronki ;) A z tych, które wymieniłaś to piłam tylko Sagę zieloną ;)

  2. Barbara P.

    Ja zwykle sięgam po czyste zielone herbaty, bez dodatków smakowych i zapachowych, bo taka smakuje mi najlepiej. Dodaję tylko ciut soku z cytryny. A co do herbat ekspresowych, to taka herbata jaki skład pewnie :)

  3. Właśnie – pamiętajmy o parzeniu ;) To podstawa, a w Chinach i Japonii to nawet rytuał :)

  4. Myślę, że w tym przypadku ważna jest cena. Dobra herbata pod względem składu musi kosztować ciut więcej :) Zielona jest bardzo dobra dla cery

  5. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że zielona Saga jest najtańsza, a Lipton ma chyba z wymienionych tutaj najbardziej intensywny smak :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here