Krople żołądkowe na włosy – to może brzmi dość niecodziennie, ale jeśli bliżej przyjrzymy się składom kropli żołądkowych i działaniu poszczególnych składników na włosy, to sprawa będzie wydawać się bardziej oczywista. Krople żołądkowe na włosy jako wcierka na przyspieszenie porostu i wzmocnienie włosów – czy to działa? Jakie krople żołądkowe na włosy wybrać?
Krople żołądkowe na włosy, a dokładniej stosowane na skórę głowy, mogą przynieść spore korzyści – zwłaszcza jeśli zależy nam na długich i gęstych włosach. Pojawia się jednak wiele wątpliwości, czy krople żołądkowe na włosy jako wcierka to na pewno dobry pomysł. Czy to bezpieczne? Jak stosować krople żołądkowe na włosy, żeby nie zrobić sobie krzywdy? Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości i odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania w tym temacie
Krople żołądkowe na włosy jako wcierka na przyspieszenie porostu włosów
Krople żołądkowe kosztują niewiele, a mogą przynieść wiele korzyści naszym włosom. Warto jednak poznać je dokładniej i ich działanie, jeśli chcemy korzystać z ich dobrej mocy w sposób całkowicie bezpieczny. Sama początkowo nie byłam do końca przekonana, czy tak mocny specyfik, przeznaczony w dodatku do leczenia dolegliwości żołądkowych, jest na pewno bezpieczny dla naszych włosów i skóry głowy. Jak je używać? Jakie krople żołądkowe na włosy wybrać? Na początek warto sobie przypomnieć, czym właściwie są krople żołądkowe.
Krople żołądkowe to nic innego, jak mieszanka kilku ziół. W składzie znajduje się też alkohol, więc osoby o wrażliwej skórze muszą być ostrożne. Ponadto, zazwyczaj w składzie znajdziemy:
- mięta pieprzowa – wzmacnia włosy i pobudza porost,
- korzeń kozłka lekarskiego – łagodzi skórę głowy, reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwłupieżowo, ma właściwości bakteriobójcze i łagodzące,
- wyciąg z ziela dziurawca – działa wzmacniająco na mieszki włosowe i stymuluje wzrost włosów (nie zaleca się łączenia z tabletkami antykoncepcyjnymi – należy to skonsultować z lekarzem).
Poszczególne składniki kropli żołądkowych mogą być doskonale znane osobom, których interesuje świadoma pielęgnacja włosów. Mają one dobry wpływ na włosy.
Czy krople żołądkowe pomagają na włosy?
Krople żołądkowe stosujemy na skórę głowy, nie bezpośrednio na włosy. W składzie jest alkohol, co zdecydowanie miałoby niekorzystny wpływ na łodygę włosa. Nakładając krople żołądkowe na włosy musimy być również bardzo uważni. Za pierwszym razem zróbcie sobie test uczuleniowy, czyli niewielką ilość rozprowadźcie na skórze, tuż za uchem i zobaczcie, czy Wasza skóra dobrze na nie reaguje. Jeśli nic się nie dzieje, możecie spróbować pełnej “kuracji”. Czy krople żołądkowe pomagają na włosy? Tak, mogą krople żołądkowe mogą wzmacniać włosy, a jeśli będziemy aplikować je wraz z masażem skóry głowy, możemy pobudzić uśpione cebulki włosów i sprawić, że pojawią się nowe “baby hair”. Ceny kropli żołądkowych zaczynają się już od kilku złotych, więc to dodatkowy atut przemawiający za wypróbowaniem tej metody.
Zobacz też:
Jak szybko zapuścić włosy? Sprawdzone sposoby na mega szybki porost włosów!
Czy krople żołądkowe są na porost włosów?
Krople żołądkowe, oprócz oczywistego zastosowania zdrowotnego, można stosować również w pielęgnacji włosów – do ich wzmocnienia – pod warunkiem, że będziemy przestrzegać podstawowych zasad. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że w kroplach żołądkowych koncentracja składników aktywnych jest niezwykle wysoka. Dlatego też nie należy stosować kropli bezpośrednio na skórę głowy, należy je wcześniej rozcieńczyć z wodą. Przed pierwszą aplikacją koniecznie należy wykonać test uczuleniowy. Krople żołądkowe przyspieszają porost włosów, wzmacniają włosy i pobudzają do wzrostu uśpione cebulki.
Jak stosować krople żołądkowe na włosy?
Jeśli po raz pierwszy sięgasz po wcierkę z kropli żołądkowych, to polecam na początek połączenie 1 kropli na 2 łyżki wody. Obserwuj swoją skórę i jeśli nie pojawią się żadne skutki uboczne to możesz zwiększyć proporcję aż do 1:1. Kropli żołądkowych nie należy aplikować na skórę głowy latem i gdy jesteśmy narażeni na działanie słońca, ponieważ mogą działać fotouczulająco. Wcierkę należy stosować regularnie ok. 1-3 razy w tygodniu na ok. 30-60 minut przed myciem.
U mnie świetnie sprawdziła się wcierka z kropli żołądkowych z proporcji 5 łyżek wody na 2 łyżki kropli. Miałam po takiej kuracji sporo nowych “baby hair”. Stosowałam 2 x w tygodniu. Jeśli używasz lub chcesz używać jednocześnie innej wcierki z alkoholem, to stosuj ją zamiennie z kroplami 2-3 razy w tygodniu.
Jakie krople żołądkowe na włosy?
Decydując się na krople żołądkowe na włosy jako wcierka na przyspieszenie porostu lub wzmocnienie włosów, szukajcie typowo ziołowych produktów. Niektóre krople żołądkowe mają w składzie inne dodatki, które niekoniecznie można tak po prostu, bez przyczyny stosować na skórę, np. krople żołądkowe z pabialginą Farmina mają w składzie substancję przeciwbólową, przeciwzapalną oraz uspokajającą i nasenną. Koniecznie więc zwróćcie na to uwagę. A to moje propozycje:
Krople żołądkowe FORTE Herbapol
W składzie tych kropli żołądkowych są ekstrakty ziołowe, które działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, np. dziurawiec. Są to też zioła skutecznie stosowane w kosmetyce do walki z wypadaniem włosów.
Krople żołądkowe T
Skład tych kropli żołądkowych jest łudząco podobny do tych z Herbapolu.
Krople żołądkowe Aflofarm
Te krople żołądkowe również są podobne do powyższych. Znajdziesz w nich m.in. wyciąg z ziela dziurawca, liść mięty pieprzowej, korzeń kozłka lekarskiego. Można stosować do skóry głowy rozcieńczając je najpierw w odpowiednich proporcjach. Mięta da ciekawy, chłodzący efekt.
Krople żołądkowe na włosy opinie i efekty
Osobiście stosowałam krople żołądkowe na włosy jako wcierka na przyspieszenie porostu i wzmocnienie włosów. U mnie sprawdziła się świetnie, ale najpierw upewniłam się, że nie mam uczulenia na wybrany produkt. Krople żołądkowe na włosy wzmocniły je, przyspieszyły porost włosów, sprawiły, że włosy mniej mi wypadały. Wszystko to oczywiście u mnie odbywało się w połączeniu ze zdrową dietą oraz suplementacją. Ponadto, krople żołądkowe mogą działać przeciwłupieżowo, antybakteryjnie i przeciwzapalnie, zapobiegając łojotokowi. Jeśli chodzi o stosowanie kropli żołądkowych na długości włosów, to przyznam, że osobiście nie stosowałam, więc trudno mi ocenić ich działanie nawilżające i regenerujące. Większość kropli ma wysoko w składzie etanol, co nieco się wyklucza. Pierwsze efekty wcierki na włosy z kropli żołądkowych można zobaczyć już po ok. dwóch tygodniach regularnego stosowania.
Czy warto stosować krople żołądkowe na włosy?
Jeśli lubisz eksperymenty z produktami i kosmetykami, to możesz spróbować. Nie każdy jednak jest za tym, żeby produkty o innym zastosowaniu niż nakładanie na skórę, używać w ten sposób. To zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, nawet gdy produkt jest teoretycznie w pełni bezpieczny. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy lub alergię na zioła, odpuść sobie krople żołądkowe na włosy. Teoretycznie jednak jest to produkt ziołowy, bezpieczny i skuteczny. Jeśli więc będziesz stosować krople żołądkowe na włosy z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa, to nie powinno się nic złego wydarzyć. W połączeniu z masażem skóry głowy, cebulki mogą faktycznie zostać pobudzone i z czasem wzmocnione. Włosy będą szybciej rosły, będzie ich więcej i będą mocniejsze.
Krople żołądkowe na włosy proporcje
Krople żołądkowe jako wcierka na porost włosów mogą być stosowane wyłącznie w formie rozcieńczonej z wodą. Nie stosuj ich bezpośrednio na skórę głowy, ponieważ są mocne. Na początek wystarczy połączenie 1 kropli na 2 łyżki wody. Obserwuj swoją skórę i jeśli nie pojawią się żadne skutki uboczne to możesz zwiększyć proporcję aż do 1:1.
Czy krople żołądkowe działają fotouczulająco?
Niektóre zioła mogą fotouczulać. Jak już widzieliście powyżej, krople żołądkowe to właściwie “nalewka” ziołowa. Działanie fotouczulające polega na tym, że skóra robi się wrażliwa na promienie słoneczne. Objawy fotouczulenia to m.in. swędzenie, pieczenie, świąd. Mogą pojawiać się już po kilku minutach po ekspozycji na słońce (czasami po kilku godzinach, czasami po kilku dniach). Niektóre składniki nakładane na skórę przemieniają się w substancję uczulającą. Nie stosuj kropli żołądkowych na włosy latem. Zioła potencjalnie fotouczulające: nagietek, dziurawiec, bergamotka, arcydzięgiel, aminek zwyczajny, ruta, rumianek, stokrotka, skrzyp polny, arnika górska, bylica pospolita, krwawnik.
1 comments