Kozieradka, to taki mityczny produkt spożywczy, który u mnie (i myślę, że u wielu innych osób) wzbudza jedne z pierwszych skojarzeń ze słowem „włosomaniaczka”. Myślalam, że mi to nie grozi, że nigdy nie przekonam się do tego, aby wcierać w skórę głowy coś, co pachnie jak… rosół. Po ok. 7 latach, od kiedy poznałam kozieradkę, wreszcie zdecydowałam się jej użyć. Ale tylko w zaciszu domowym. Nie żałuję.

eb84634758f9bb51fa91b8911c7e7cf9

Kozieradka to zioło, którego nasiona głównie są wykorzystywane w kuchni. Można je więc dostać w niektórych sklepach spożywczych, ze zdrową żywnością oraz w sklepach zielarskich. Koszt opakowania to ok. 2-3 zł. Są dwie wersje produktu: całe nasionka oraz w wersji mielonej. Ja wybrałam tę drugą.

Jak stosować kozieradkę w pielęgnacji włosów?

Aby użyć kozieradki do włosów, należy przygotować napar odpowiednio wcześniej. Ja zalewam ok. 1 łyżkę nasionek 3/4 szklanką wrzątku. Przykrywam talerzykiem i czekam aż przestygnie. Nie przecedzam naparu, ponieważ i tak nasionka zawsze w moim przypadku zostają na dnie. Wywar przelewam do opakowania po odżywce w sprayu do włosów i tak aplikuję na skórę głowy. Polecane też są do tego różnego rodzaju pipety, czy strzykawki. Podczas aplikacji ważny jest także masaż skóry głowy.

Kozieradki nie używam regularnie i jakoś szczególnie często, a i tak zauważyłam efekty. Włosy już po ok. 2 tygodnia znacznie się wzmocniły i zdecydowanie przestały wypadać. 

Problem z kozieradką mogą mieć osoby, które nie chcą tego typu zapachów aplikować na włosy, co doskonale rozumiem. Sama stosowałam ją w weekendy (rano, a wieczorem myłam włosy), popołudniu (rano myłam włosy) itd. Nie potrafiłabym wyjść z domu wiedząc, że moje włosy pachną jak rosół…

Jak na razie kozieradkę odstawiłam, efekty są satysfakcjonujące. Wzmocniłam włosy, zaczęły mi rosnąć nowe „baby hair” i mam wrażenie, że „uspokoiła skórę głowy” – włosy się o wiele mniej przetłuszczają.

Zdecydowanym plusem i argumentem za tym, żeby spróbować kurację z kozieradką jest jej cena i szybkie efekty. Jeżeli Wasze włosy są osłabione i wypadają, to koniecznie sprawdźcie ten produkt! :)