Dzisiejszym postem  rozpoczynam nowy cykl wpisów „100 rzeczy, które powinna mieć każda kobieta„. Na początek może banalnie, ale na pewno z klasą ;) – koszula. Przynajmniej jedna odpowiednio dopasowana i  dobrej jakości koszula, to absolutny 'must have’ każdej szafy!

Nie musi być biała, nie musi kojarzyć się z nudą. Koszula wbrew pozorom stwarza naprawdę dużo możliwości  stylizacji. Pasuje zarówno na codzienne wyjścia,  jak i na ważniejsze okazje, czy większe imprezy. Do pracy, do szkoły… Wiele zależy od dodatków, jakie do niej założysz.

Nieważne, czy nosisz rozmiar XS, czy XXL, ani jaką masz figurę.  Odpowiednia koszula powinna leżeć na Tobie perfekcyjnie.

Przy wybieraniu odpowiedniego kroju koszuli, zwróć uwagę na szczegóły: koszula nie powinna się marszczyć, a guziki nie powinny się rozchodzić. Same na pewno przyznacie, że widok zbyt opiętej koszuli wcale nie jest sexy ani estetyczny ;)

Koszule zapięte pod samą szyję znakomicie sprawdzą się u kobiet, które mają wąskie ramiona, natomiast dla pań z większym biustem poleca się koszule z portfelowym wiązaniem.

źródło

Przy wyborze koszuli ważny jest także dobór odpowiedniego rodzaju kołnierzyka. Jest to o tyle istotny element, że znajduje się najbliżej twarzy, przez co może wpływać na jej wygląd- koryguje owal twarzy i podkreśla jej kształt i atuty;) Jest właściwie istotą każdej koszuli.  Kobiety o szczupłej, pociągłej twarzy i długiej szyi powinny wybierać wśród koszul z kołnierzykami z szerokim rozstawieniem między jego końcami. Najbardziej tradycyjne klasyczne kołnierze, długie i wąskie, poleca się kobietom o bardziej okrągłym kształcie twarzy.

Koszula nie musi oznaczać nudy. Połączona z jeansami doskonale nadaje się na dzień, a w innych wariacjach także na rozmaite okazje. Pamiętaj, że powinna być ona inwestycją w dobrą jakość, nie w ilość. Lepiej kupić jedną efektowną, niż taką, która po dwóch praniach będzie przypominać ścierkę do podłogi.

Lubicie nosić koszule? macie już swoje ulubione w szafie?