Z roku na rok branża beauty dopieszcza swoje receptury, oddając w nasze ręce coraz bardziej zaawansowane składniki. Obecnie najpopularniejszymi z nich są preparaty z retinolem i peptydami miedziowymi. Chcesz zacząć je stosować? Nakładaj je zawsze na dobrze oczyszczoną twarz! Co to właściwie znaczy?
Czysta skóra – czyli jaka?
Mogłoby się wydawać, że w myciu twarzy nie ma wielkiej filozofii – wystarczy żel i odrobina wody. Nic bardziej mylnego! Jeżeli wybierzesz za mocne lub za słabe kosmetyki, cera zaprotestuje: w pierwszym przypadku poczujesz charakterystyczne ściągnięcie skóry, która z czasem może zacząć się łuszczyć, a nawet, w odruchu obronnym, zwiększyć intensywność pracy gruczołów łojowych. Z kolei zbyt łagodne detergenty to szybka droga do zaskórników.
Podstawowym zadaniem kosmetyków do oczyszczania twarzy jest usunięcie z niej resztek makijażu i zanieczyszczeń z powietrza, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej bariery hydrolipidowej. Zazwyczaj żel czy pianka myjąca ma krótkotrwały kontakt ze skórą, natomiast ważne jest, by nie wywoływały one podrażnień i dobrze przygotowały skórę do dalszych etapów pielęgnacji. W przypadku tego typu produktów liczy się prostota i skuteczność w działaniu.
Peelingi kwasowe a retinol i peptydy miedziowe
Pośród kosmetyków do oczyszczania twarzy coraz większą popularnością cieszą się peelingi kwasowe. To szczególny typ produktów, który, w zależności od użytych w formule substancji, może działać złuszczająco, a także nawilżająco, ujędrniająco, a także zwalczać niedoskonałości.
W odróżnieniu od klasycznych peelingów mechanicznych są one delikatniejsze dla skóry. Nawet jeżeli wybieramy kosmetyk tego rodzaju o intensywnym działaniu, będzie on działał łagodnie, nie zdzierając wraz z martwym naskórkiem dobroczynnych bakterii i sebum, które tworzą płaszcz hydrolipidowy.
Oczyszczona peelingiem skóra z radością przyjmie bogatą pielęgnację, jednak pamiętaj o tym, by nie stosować go w jednej pielęgnacyjnej rutynie razem z retinolem czy peptydami miedziowymi. W pierwszym przypadku nabawisz się podrażnień. W drugim: peptydy po prostu nie zadziałają. Korzystaj z trendu skin cycling i staraj się każdego wieczora dostarczyć swojej skórze innych substancji odżywczych!
Jak przygotować twarz na nałożenie retinolu lub peptydów?
Jak zatem przygotować twarz na nałożenie retinolu lub peptydów? Wykonaj dokładny demakijaż, tak aby resztki produktów nie zostały w newralgicznych okolicach takich jak kąciki przy nosie, czy miejscu, gdzie żuchwa łączy się z uchem. Umyj twarz ulubionym żelem lub pianką, a potem użyj toniku, który przywróci jej prawidłowe pH. Kiedy kosmetyk odparuje, wklep delikatnie serum z wybranym składnikiem aktywnym i idź spać ze świadomością, że zrobiłaś dla swojej cery to, co najlepsze!
Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://basiclab.shop/kategoria/oczyszczanie-twarzy
Artykuł sponsorowany