Sposobów na utrwalenie makijażu wymienia się mnóstwo. Na rynku co chwilę pojawiają się kolejne produkty obiecujące idealne krycie, zmatowienie, wygładzenie do.. 8,16,24h! Dzisiaj kilka słów o metodzie koreańskiej, której jeszcze nie miałam okazji wypróbować i… nie wiem, czy chcę. Niemniej, Koreanki potwierdzają 100% skuteczność. Mowa o… JAMSU

15043499_544379542417705_1730616999878328320_n

źródło: paunegretemarin

Jamsu w dosłownym tłumaczeniu oznacza ’zanurzanie’. To prawdziwy hit, dzięki któremu makijaż ma się utrzymywać w nienaruszonym stanie przez cały dzień.

[blockquote style=”1″]Na czym polega ten trik?[/blockquote]

Wystarczy, że tak, jak zwykle nałożysz podkład oraz korektor na niedoskonałości, następnie wybierzesz puder – transparentny lub taki dla niemowląt. To puder odgrywa to główną rolę. Jego ilość będzie naprawdę spora. Po nałożeniu podkładu i korektora przypudruj grubą warstwą pudru, a później… zanurz twarz na 15-30 sekund w misce z zimną wodą. Jeśli masz suchą skórę czas powinien być krótszy niż w przypadku tłustej cery.
Po tym czasie delikatnie osuszamy skórę ręcznikiem uważając, by nie zetrzeć pokrywających cerę kosmetyków i kończymy makijaż.

Trend narodził się w Japonii, ale największa popularność zdobył właśnie w Korei.

W teorii puder ma utrwalić podkład, a zanurzenie pokrytej nim twarzy w wodzie ma dodatkowo zabezpieczyć tę ostatnią warstwę. Minusem dla niektórych może być bardzo matowe, wręcz suche wykończenie.

Wypróbujecie? :)