Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, o którym choć raz słyszała każda z pań będąca w posiadaniu niesfornych włosów. Zabieg ten ma być niejako remedium na puszące się, plączące oraz cienkie pasma. Czy faktycznie nim jest? Koniecznie poznaj najważniejsze informacje dotyczące keratynowego prostowania, zanim wybierzesz się na pierwszy zabieg.
Czym jest keratynowe prostowanie włosów?
Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem polegającym na wtłaczaniu w każde pasmo keratyny. Przeprowadzany jest przy użyciu wysokiej temperatury, a więc z wykorzystaniem prostownicy. Keratyna jest naturalnym składnikiem budulcowym naszych włosów. Ta wtłaczana podczas zabiegu ma za zadanie uzupełnić wszystkie ubytki w strukturze włosa. W konsekwencji uzupełnione o keratynę włosy stają się wygładzone. To właśnie stąd nazwa keratynowe prostowanie włosów. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze po zabiegu otrzymamy idealną taflę. Jest on bowiem pielęgnacyjny, a nie ingerujący i zmieniający budowę włosów. Wiele zależy od struktury naszego włosa. Po prawidłowo wykonanym zabiegu zawsze otrzymamy gładkie, odżywione i nawilżone pasma. Osobom o mocnym skręcie może być jednak ciężka uzyskać idealnie prostą taflę.
Komu polecane jest keratynowe prostowanie?
Wygładzenie otrzymane poprzez proces keratynowego prostowania jest tak naprawdę pożądane przez każdą kobietę. Choć na zabieg decydują się znacznie częściej posiadaczki kręconych włosów, mogą go wykonać również panie z prostymi. Puszenie od nadmiaru wilgoci dotyka bowiem każdego bez wyjątku. Doskwiera w szczególności w okresie jesienno-zimowym.
Zalety keratynowego prostowania włosów
Keratynowe prostowanie włosów pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Tak naprawdę po przebudzeniu nie musimy z nimi zbyt wiele robić, zwłaszcza jeśli podoba nam się naturalny efekt gładkich pasm. Możesz także odstawić w kąt prostownicę, co na dłuższą metę przyczyni się do poprawy kondycji włosów.
Jak obchodzić się z włosami po keratynowym prostowaniu?
W sieci nadal możesz znaleźć wiele mitów dotyczących obchodzenia się z włosami po wykonanym zabiegu. Ten najczęściej powtarzany dotyczy ich mycia. Kiedy keratynowe prostowanie dopiero raczkowało, nie istniały tak profesjonalne produkty, po które fryzjerzy sięgają dziś. To właśnie dlatego wtedy często mogliśmy się spotkać z poradą, aby nie myć włosów przez 48h od wykonania zabiegu. Dziś większość stosowanych produktów pozwala na mycie od razu po wykonanym zabiegu. Nie wpływa ono na ostateczny efekt, a także nie powoduje powstawania odkształceń na pasmach. Aby jak najdłużej utrzymać efekt gładkich włosów, warto sięgać po produkty dedykowane włosom po wykonanym zabiegu keratynowego prostowania.
Artykuł sponsorowany