Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule wpisu, wydaje się być prosta: wyspać się. I nie powinno być dalszej części wpisu. Sen to najlepszy sposób na zdrowie i urodę. Nie zawsze jednak jest tak, że możemy przespać te standardowe min. 6 godz. (myślę, że studenci w tym czasie zrozumieją mój wpis najlepiej;) ) . W takie dni warto postawić na sprawdzone sposoby, które chociaż trochę usuną oznaki zmęczenia i nadadzą skórze blask!

promienna cera

1. Przemycie twarzy zimną wodą, peeling

Nie wiem jak Wy, ale u mnie obowiązkowym, pierwszym punktem po wstaniu z łóżka jest przemycie twarzy zimną wodą. Bez tego mój mózg dalej śpi;) Jeżeli zarwaliście nockę i Wasza twarz stanowczo woła o pomoc, polecam, abyście polecili tej czynności dosłownie 2 minutki więcej. Podczas nich postawcie na … peeling twarzy. To będzie świetny masaż pobudzający, poprawiający ukrwienie  i dodatkowo oczyszczający cerę. Idealny zastrzyk energii!

2. Makijaż

Podczas nakładania makijażu nie zapomnijcie o rozświetlaczu. Nada skórze blasku i rozpromieni poszarzałą, zmęczoną twarz.

3. Porcja witamin

To porada, do której zalecam się dostosować na dłuższą metę, nie tylko w takich krytycznych sytuacjach. Warto do swojej diety dołączyć produkty bogate w witaminy, przede wszystkim: witaminę C,  witaminę B i witaminę D. Każda z nich wpływa na wygląd i kondycje skóry – witamina B spowalnia procesy starzenia skóry, witamina C działa na cerę rozpromieniająco, a witamina D redukuje zmarszczki i sprawia, że skóra jest miękka, mocna, gładka i pełna blasku. Warto więc na co dzień pamiętać o tych cennych witaminach.

4. Dieta

Pij duuuużo wody z cytryną. Postaraj się (zawsze, ale tego dnia szczególnie) zdrowo i lekko odżywiać. Ogranicz jak tylko możesz słodycze, jedz dużo warzyw i owoców, pij dużo soków.

5.  Sen!

A gdy tylko skończysz dzienny maraton, to nie odkładaj snu na później. Nic tak nie ukoi organizmu i nie przywróci skórze prawdziwego, niewymuszanego blasku, jak po prostu odespanie…

Dobranoc! ;)