Nie ma osoby, która się nie poci. W ten sposób organizm naturalnie reguluje temperaturę, a także wydala niektóre toksyny.
Kiedy się pocimy ?
Większe natężenie pocenia się następuje w wyniku działania podwyższonej temperatury powietrza, stresu – przysłowiowe pocenie się ze strachu, po dużym wysiłki fizycznym, przy spożywaniu rozgrzewających potraw i napojów. Właściwe zachowanie higieny i stosowanie antyprespirantów u zdrowej osoby całkowicie usuwa nieprzyjemne efekty pocenia się – brzydki zapach i nieestetyczne mokre plamy, szczególnie pod pachami. Jeżeli jednak tego typu środki nie pomagają, a pocenie się staje się problemem z pomocą może przyjść tylko profesjonalne leczenie nadpotliwości. Warto z niego skorzystać bo nadpotliwość to nie tylko same objawy fizyczne. Nadmierne pocenie się może prowadzić do kompleksów, stresów i niskiej samooceny. Może przyspieszać także rozwój chorób skórnych z grzybicą na czele.
Gdzie się odbywa leczenie nadpotliwości ?
Nadpotliwość jest problemem, z którym w pierwszym rzędzie należy zgłosić się do dermatologa, który ustali jej przyczyny.
Jak przebiega leczenie nadpotliwości ?
Problem ten najczęściej pojawia się w okolicach pach, na dłoniach, stopach i skórze głowy. Metod leczenia nadpotliwości jest kilka. Zależą one od przyczyn, miejsca występowania i intensywności. Na nadpotliwość wpływa mają również różne choroby, a także dieta i przyjmowane lekarstwa. Może być leczona farmakologicznie przez zastosowanie leczniczych kremów, żeli czy antyprespirantów. Do leczenia nadpotliwości stosowane są również zabiegi popularnym botoksem czyli toksyną botulimową. Serię tego typu zabiegów należy powtarzać cyklicznie od kilku do kilkunastu miesięcy.
Artykuł sponsorowany