Grube, gęste, długie – takie rzęsy to marzenie każdej kobiety. Zazwyczaj, aby osiągnąć taki efekt, najczęściej sięgamy po maskarę lub decydujemy się na przyklejenie sztucznych rzęs na pasku. Okazuje się jednak, że piękne rzęsy można osiągnąć bez kolorowych kosmetyków czy specjalistycznych zabiegów. Aby tak było, wystarczy zadbać o rzęsy. Jak to zrobić?

Dlaczego warto dbać o rzęsy?

Rzęsy tak samo jak inne włosy na ciele i głowie starzeją się. Upływ czasu sprawia, że ich potencjał wzrostu maleje, rzęsy stają się kruche i łamliwe. Na pogorszenie ich kondycji wpływa jednak nie tylko czas, ale i czynniki zewnętrzne czy nieumiejętnie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne. Tracą one swój piękny wygląd pod wpływem częstego tuszowania maskarą, pocierania w celu demakijażu, używania zalotki, przyklejania sztucznych rzęs. W efekcie tych zabiegów rzęsy są znacząco osłabione, wolniej rosną i stają się łamliwe. Rzęsy chronić będą przed tym odżywki i sera Long 4 Lashes. W zależności od składników aktywnych kosmetyki te mogą przyspieszyć wzrost rzęs, wzmacniać je, nawilżać, wygładzać.

Kosmetyki na piękne rzęsy

Stosowanie kosmetyków od Long 4 Lashes warto uzupełnić o naturalne sposoby. Kondycję włosków wzmacniać będzie m.in. olejek rycynowy. Ma on właściwości scalające i regenerujące włoski, odbudowujące ich strukturę, przez co rzęsy stają się grubsze i ciemniejsze. Warto jednak pamiętać, że olejek rycynowy jest dość rzadki i spływa z rzęs, podrażniając spojówki. To, dlatego bezpieczniej i przyjemniej jest pielęgnować rzęsy specjalnymi odżywkami. Proponuje je na tagomago.pl/collections/long4lashes marka Long 4 Lashes. Preparaty z ich oferty nie tylko pielęgnują i odżywiają włoski, ale i stymulują ich wzrost. W ich składzie odnaleźć można substancje pozytywnie działające zarówno na rzęsy, jak i na mieszki włosowe.

Skład odżywek do rzęs

W dobrych odżywkach i serach do rzęs odnaleźć można szereg substancji aktywnych. Do tych najcenniejszych zalicza się kwas hialuronowy, biotyna, witamina B12, nanopeptydy, pantenol, glikoproteiny. Substancje te zapewniają odpowiedni stopień nawilżenia włosów, stymulują je do wzrostu, przeciwdziałają ich wypadaniu, przyspieszają i wydłużają fazę wzrostu rzęs, uzupełniają i odnawiają ich strukturę.

Jak dbać o rzęsy?

Odżywki i sera to znacząca pomoc w dbaniu o rzęsy. Oprócz ich regularnego stosowania warto pamiętać o łagodnym demakijażu. Pocieranie czy naciąganie będzie osłabiać kondycję włosków. Demakijaż oczu powinien więc opierać się na delikatnym przyłożeniu wacika do oka i odczekania chwilę, aż tusz się rozpuści. Resztki maskary czy cieni do powiek należy usunąć pionowymi ruchami z góry na dół.

2 KOMENTARZE

 1. Można wzmocnić odżywkami i innymi produktami rzęsy. Będą wtedy długie i gęste.

 2. Sylwie

  Moje rzęsy sa obecnie w o wiele lepszej kondycji niż rok temu. Wprowadziłam pewne zmiany w pielęgnacji

  regularnie zmywam makijaż oraz stosuję delikatne środki do usuwania makijażu
  maluje się wtedy kiedy muszę, nie maluję się codziennie
  zrezygnowałam z doczepianych rzęs, które obciążały moje naturalne
  jak również stosuję olejek rycynowy i odżywki

  Na większe wyjścia doczepiam sobie sztuczne rzęsy https://puderek.com.pl/ Promocji na nie polecam poszukać na puderku. W sklepie bywają bardzo dobre okazje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here