Halloween to święto obchodzone na wzór celtyckiego święta Samhain, które znane jest już od 4000 roku p.n.e. – oznaczało koniec lata, żniw, zbiorów i prawdopodobnie koniec roku, czyli przejście od światła do ciemności, przejście ze świata żywych do zmarłych. Mimo, iż Halloween jest stosunkowo młodym świętem (pierwszy korowód z okazji tego święta odbył się 1920 roku w Stanach Zjednoczonych) i jego geneza nie sięga tak głęboko jak u Celtów, to po wielu przeobrażeniach istnieje do dziś, i szczególnie zakorzenione jest w Irlandii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W kulturze anglosaskiej to Dzień Wszystkich Dusz lub Dzień Zmarłych oznaczający godzenie się z oczywistością śmierci. Obecnie obchody Halloween wkroczyły i w naszą kulturę – to święto, obchodzone jest 31 października, czyli w wigilię Wszystkich Świętych i powoli, nieśmiało wpisuje się w naszą kulturę. 31 października wg wierzeń celtyckich granica pomiędzy światem żywych i umarłych zaciera się, dusze zmarłych przedostają się i wracają na ziemię, toteż by chronić się przed ich wpływem, należy założyć maskę, przebrać się, by nie dać się wciągnąć za żywa do świata zmarłych i nie pozwolić wejść obcej, złej duszy w nas. Jest to też czas hucznych zabaw, które zwiastują nadejście zimy, gdyż wg Celtów 31 października był dniem kończącym nie tylko zbiory, ale też koniec lata i koniec roku. Skoro czas zabaw, przebrań i wesołego straszenia, to ogromną popularność zyskały przebrania na halloween – im straszniejsze, tym lepsze.

Przebrania na Halloween – w co się przebrać

Halloween, lampiony z dyni

By dobrze wpisać się w klimat obchodów Halloween, należy jak najstraszniej się przebrać dbając nie tylko o sam strój, ale też o nakrycie głowy, maskę, fryzurę, makijaż oraz rekwizyty, jak lampiony – szczególnie z dyni, czaszki, widły i inne rodem z zaświatów gadżety wzbogacone o mnóstwo łakoci i cukierków , by przekupywać złe dusze.

Stroje na Halloween to głównie straszne kostiumy:

  • czarownicy i czarodzieja,
  • kościotrupa,
  • wilkołaka,
  • wampira,
  • śmierci,
  • zombie,
  • postaci z horrorów,
  • upadłych aniołów,
  • pająków,
  • demonów.

Przeglądając oferty sklepów można znaleźć odpowiednie stroje i przebrania, jednak najbardziej optymalnym rozwiązaniem jawi się wypożyczenie odpowiedniego kostiumu, dzięki czemu co roku i za każdym razem z różnych okazji możemy wcielać się w inną postać.

Przebrania na halloween – top 5 w sezonie 2021

Stroje na Halloween, stroje karnawałowe i inne kostiumy możemy wypożyczyć w bogato wyposażonej wypożyczalni strojów, gdzie znajdziemy wszelkie potrzebne stroje, rekwizyty, maski, dekoracje, peruki a nawet możemy liczyć na pomoc w nieziemskim makijażu – wszystko doskonale dopasujemy na miejscu w zależności od naszych preferencji i upodobań.

Oto pomysły na najlepsze przebranie w 2021 roku.

Kostium  Cruelli De Mon

https://strojeprzebrania-krakow.pl/stroje-na-halloween/

Cruella De Mon to propozycje na imprezy dla dużych i małych dziewczynek – to super zła, niecna w zamiarach, zimna, złośliwa i złowroga Cruella, która wyłapuje piękne dalmatyńczyki i chce je przerobić na futra siejąc wokół grozę i strach.

Wybierając strój Cruelli wybieramy posępną, czarną suknię z ozdobami imitującymi futerko z dalmatyńczyków, a całości dodaje biało-czarna peruka, która dodaje złowrogiego charakteru całej stylizacji.

Jeśli dodamy do tego postarzający makijaż, długie, czarne paznokcie, to nie jeden dzieciak i psiak schowa się przed nami nie bacząc na przekupny smakołyk.

Kostium Laleczka Chucky

alt=” Kostium Laleczka Chucky”

Kostiumy Chucky to stylizacja dla dzieci i dorosłych o mocnych nerwach – niewinna laleczka, w której zła dusza mordercy sieje spustoszenie wśród ludzi.

Strój posiada charakterystyczną maskę z burzą rozwianych włosów, która budzi strach, toteż z całą pewnością każdy na nasz widok odda swoje pyszne cukierki, byśmy tylko łaskawym okiem spojrzeli i odeszli w poszukiwaniu innych ofiar.

Spodnie na szelkach i posępna, pasiasta koszula w komplecie sprawiają, iż może to być doskonały strój zarówno dla pań jak i panów, bardzo odpowiedni i komfortowy do dobrej zabawy.

Strój Wilkołaka

strój Wilkołak

Czy Halloween może odbyć się bez wilkołaka? Nie ma raczej takiej opcji, gdyż właśnie w noc przed świętem zmarłych ludzie zamieniają się w wilkołaki siejące grozę i strach.

Jeśli założymy na siebie szaro-burą pelerynę, na głowę założymy maskę wilkołaka z potarganymi, rozwichrzonymi włosami, to z całą pewnością niejeden współtowarzysz zabawy nieco się zlęknie i odda całą garść cukierków, by tylko uniknąć pożarcia przez człowieka-wilka.

Kostiumy Kościotrupa

strój kościotrupa

Kościotrupy to najbardziej popularne przebrania na Halloween dla dzieci i dorosłych, dlatego w wypożyczalniach znajdziemy mnóstwo różnych strojów w tej tematyce.

Zazwyczaj jest to czarna, potargana sukienka, jeśli to ma być strój dla dziewczynki lub kombinezon w wersji dla chłopaków, na którym naszyte, nadrukowane są kości tak, byśmy wyglądali jak szkieletor z zaświatów – dodatkowa maska kościotrupa lub rekwizyty w postaci kościstej ręki, czaszki w naszyjniku czy trupim makijażu dodadzą grozy całej stylizacji.

Złowroga Śmierć

przebranie, śmierć

Przejście ze śmierci do życia i na odwrót, to właśnie esencja obchodów Halloween, więc każda zabawa nie może odbyć się bez obecności śmierci – to za jej przyczyną przechodzimy w inne niż życie wymiary.

Strój Śmierci dla pań i panów oraz dzieci, czyli długa, czarna peleryna z kapturem i naszytą kosą do ścinania głów, to doskonała, typowa stylizacja.

Jeśli zadbamy o odpowiednią maskę, która wyłania się spod kaptura, to każdy będzie schodził nam ze strachu z drogi.

Podsumowanie

Mimo, iż czas obchodów Halloween to czas oscylujący pomiędzy życiem i śmiercią, to jest to jednak czas wesołych zabaw, hulanek i balów przebierańców wzbogaconych 
o charakterystyczne stroje, przebrania, rekwizyty oraz ozdoby.

Przywykliśmy już do kolorowych, aczkolwiek budzących nieco strach korowodów roześmianych przebierańców z lampionami z dyni, które pozwalają oświetlić mrok i zapukać do drzwi z hasłem na ustach- albo cukierek albo psikus – bawmy się więc wesoło i duzi 
i mali!