Zmywanie makijażu za pomocą wody? Przyznaję, że kiedyś sama w to nie wierzyłam. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy sceptycznie namoczyłam rękawicę GLOV, przyłożyłam do twarzy, delikatnie przetarłam i… pozbyłam się całego makeup’u. Ile mi to zajęło czasu? Niecałe 2 minuty. Szok, prawda?
Jak to się dzieje? Skąd taka skuteczność?

Co to jest GLOV?

GLOV to innowacyjna rękawiczka stworzona z materiału, dzięki któremu możemy zmyć makijaż jedynie za pomocą wody. Rękawiczka jest wielokrotnego użytku. Można jej używać do ok. 3 m-cy.

O rękawicy GLOV słyszałam bardzo dużo i byłam do niej wyjątkowo sceptycznie nastawiona. Sama nie wierzyłam w możliwości tego kawałka materiału. I ogromnie się myliłam.

Aktualnie mam 2 szt. tego produktu –  standardową Glov Original i wersję mini – na jeden palec.

 GLOV Original służy mi do zmywania makijażu całej twarzy, a mniejszą wersją – GLOV Quick Treat – poprawiam okolice oczu (o ile zostają jakieś smugi).

Jak używać GLOV?

Nakładamy rękawicę na dłoń i po prostu moczymy ją pod wodą. Zwilżoną rękawicą delikatnie przecieramy twarz. Nie trzemy za mocno – skóra tego nie lubi (nie tylko ta delikatna i wrażliwa). Rękawiczka jest mięciutka i na pewno nie zrobi nam krzywdy. Włókna materiału, z którego jest wykonana działają peelingująco na skórę. W efekcie, po użyciu GLOV skóra jest czysta i wygładzona. Zauważyłam też, że jest bardziej matowa niż po serii kosmetyków do demakijażu. Jak się okazało (doczytałam później na stronie producenta;) ) – rękawica oczyszcza skórę z nadmiaru sebum. 

Higiena GLOV

GLOV oczywiście wymaga wyjątkowego traktowania. Podobnie jak pędzle, czy gąbeczki do makijażu trzeba zachować  ją w szczególnej czystości, ponieważ jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii. Ale nie martwcie się – bardzo szybko się ją czyści. Wystarczy… odrobina najzwyklejszego mydła i trochę wody. Ja używam Białego Jelenia, który daje sobie znakomicie radę z pozostałościami po makijażu, które zostają na rękawicy.

Rękawica u mnie sprawdzała się przez 2 m-ce codziennego stosowania. Później już zauważyłam, że nieco słabiej zmywa makijaż. Teraz kupiłam sobie egzemplarz, który używam tylko podczas wyjazdów. To idealne rozwiązanie, żeby nie brać ze sobą masy produktów. Bierzemy tylko i wyłącznie jedną rękawicę. Idealne rozwiązanie, prawda?