Czujesz, że fiszbiny w staniku napierają na piersi, a ramiączka zostawiają czerwone pręgi na skórze? Wiele kobiet myśli, że „każdy biustonosz trochę uwiera”. To błąd! Dobrze dobrany model nie powinien powodować żadnego dyskomfortu. Jeśli jest inaczej – czas na zmianę. Oto 3 najczęściej popełniane błędy przy wyborze biustonosza. Sprawdź, jak ich uniknąć!
Źle dopasowany rozmiar
Wiele kobiet od lat kupuje staniki w tym samym rozmiarze, a przecież biust zmienia się wraz z wiekiem. Warto więc co pewien czas (zwłaszcza po ciąży, karmieniu piersią, a także w przypadku zmiany masy ciała) zweryfikować, czy biustonosze, które masz w szafie, są naprawdę komfortowe, czy nosisz je tylko z przyzwyczajenia. Jak dobrać rozmiar stanika?
- Weź centymetr krawiecki (dostaniesz go w każdej pasmanterii).
- Zmierz obwód bezpośrednio pod biustem (rozluźnij się, nie wciągaj powietrza).
- Zmierz obwód w biuście (w najszerszym miejscu). Dzięki temu sprawdzisz rozmiar miseczki. Nie dociskaj miarki. Pomiaru obwodu w biuście możesz dokonać na nagie ciało lub mając na sobie miękki biustonosz.
Porównaj uzyskane wymiary z tabelą rozmiarów w sklepie internetowym z bielizną. Obwód pod biustem wyraża się w liczbach, a obwód w biuście za pomocą liter, np. 85D. Zwróć uwagę, czy stanik ma możliwość regulacji ramiączek.
Nieodpowiedni model
Na rynku znajdziesz wiele modeli biustonoszy. Jedne bardziej eksponują piersi, inne je zakrywają. Niektóre zapewniają biustowi mocne uniesienie, inne tylko delikatnie go zbierają. To wszystko przekłada się na komfort noszenia.
Kobiety, które mają niewielkie piersi, bardzo często sięgają po stanik typu plunge z obniżonym mostkiem i szeroko rozstawionymi ramiączkami. Na topie są także staniki push-up, które zbierają i unoszą piersi, optycznie je powiększając. Posiadaczki średniego biustu najczęściej wybierają staniki bez dodatkowego wypełnienia, z fiszbinami lub bez. Z kolei kobiety, które mają obfity biust, bardzo dobrze czują się w biustonoszach typu soft z fiszbinami, które zapewniają piersiom odpowiednie podparcie.
Ilość zamiast jakości
Masz w szafie kilka staników, ale żaden nie zapewnia Ci maksymalnego komfortu? Być może przyczyną jest jakość ich wykonania. Tanie biustonosze bardzo często już po kilku praniach nie nadają się do noszenia ze względu na wychodzące druty, prujące się ramiączka czy odkształcone miseczki.
Cena biustonosza jest jednym z wyznaczników jakości. Sprawdź, czy materiały tekstylne mają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, a elementy takie jak fiszbiny, haczyki czy regulatory powstały z metalu (a nie plastiku) i mają atest na brak niklu w składzie.
Jak uniknąć błędów w doborze stanika?
Zobacz, jak działa kalkulator rozmiaru biustonosza. To bezpłatne narzędzie online, dzięki któremu znajdziesz biustonosz, który zapewni Ci komfort noszenia niezależnie od rodzaju aktywności.
Jeśli wciąż masz wątpliwości, jak dobrać biustonosz, umów się na konsultację brafittingową stacjonarnie lub online. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że unikniesz błędów przy wyborze stanika i znajdziesz model, który będzie w 100% odpowiadać Twoim oczekiwaniom.
Artykuł sponsorowany