Jeżeli chodzi o kosmetyczne „zabiegi”, to muszę się Wam przyznać do jednego ;) Jeżeli chodzi o systematyczność, to strasznie u mnie kuleje odpowiednio wczesne zmywanie paznokci. Taak, niestety. Czasami można więc mnie spotkać z paznokciami, które dzień wcześniej powinny być zmyte. Nie mówię tu oczywiście o lakierze zdartym do tego stopnia, że nie wiadomo, czy to jego resztki, czy może też taki był zamysł autora przy malowaniu, no ale jednak… ;)  Ogromnie pomocnym w tej kwestii okazał się dla mnie zmywacz do paznokci w gąbce. Osobiście miałam do czynienia z tym marki Bourjois, ale nie oszukujmy się – kto będzie regularnie wydawał na zmywacz do paznokci 20zł? Wpadłam więc na pomysł skonstruowania takiego zmywacza własnoręcznie :)

Potrzebowałam do tego jedynie najzwyklejszego zmywacza do paznokci, metalowego pojemniczka (może być np. mały słoiczek) i gąbki.

zmywacz do paznokci krok po kroku

Gąbkę pocięłam na mniejsze kawałki. Włożyłam je wszystkie do pudełeczka. Następnie nasączyłam gąbkę niewielką ilością zmywacza (ok. 1/3 buteleczki).

Wkładam pomalowany paznokieć do pudełka, kręcę pojemniczkiem (lub paznokciem;)) i voila! – wyjmuję czysty paznokieć! :)

Taka forma zmywacza okazuje się o tyle pomocna, że mogę mieć go zawsze przy sobie i dyskretnie zmyć lakier nie bawiąc się w wyjmowanie wacików i narażanie się obcym ludziom, których niekoniecznie interesuje proces zmywania moich paznokci :)

Spróbujcie, naprawdę warto!

Polecam! :) :)