Słońce to przede wszystkim źródło energii. Nieodparcie kojarzy się z wypoczynkiem, relaksem, plażą, a więc radością, dobrym nastrojem i piękną opalenizną. Poza tym syntezuje witaminę D, która jest niezbędna w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz wzmocnienia układu odpornościowego. Dlaczego więc mówi się tyle o jego szkodliwości? Za wszystko odpowiedzialne jest promieniowanie UV (UVA i UVB) emitowane przez słońce, które wnika głęboko w skórę i dociera do komórek skóry właściwej. To główna przyczyna oparzeń słonecznych, przyspieszenia procesu fotostarzenia się skóry, zmian barwnikowych, a nawet nowotworowych w przypadku wieloletniej ekspozycji na działanie słońca.

Krem przeciwsłoneczny Benton Papaya-S Sun Cream – kompleksowe działanie: ochrona i dogłębna pielęgnacja

Aby rozsądnie korzystać z uroków słonecznych kąpieli, ale też chronić skórę w ciągu roku, dobrze jest wybierać kremy z wysokim filtrem. Coraz lepsze, bardziej skuteczne formuły pozwalają nie tylko bezpiecznie przetrwać lato, ale też unikać przebarwień poza sezonem. Bardzo wysoką ochronę przed promieniami UVA i UVB –  SPF 50/PA++++ – zapewni nawilżająco-regenerujący krem przeciwsłoneczny Papaya-S Sun Cream koreańskiej marki Benton do kupienia w sklepie beautikon.com/collections/benton. Jego formułę opracowano na bazie 4 substancji aktywnych pozyskiwanych z papai:

  • ekstraktu
  • oleju
  • hydrolatu
  • enzymu – papainy

Ten ostatni komponent – papaina – wykazuje silne zdolności przeciwutleniające, przeciwbólowe i przeciwzapalne, przeciwdziałając rogowaceniu naskórka oraz jego złuszczaniu. Oprócz tego jest źródłem witamin i wielu składników mineralnych, stymulując odnowę komórkową, dzięki czemu krem doskonale wygładza nierówności. Połączenie filtrów fizycznych i chemicznych powoduje z kolei delikatne rozjaśnienie skóry i wyrównanie kolorytu. 

Jak działa krem ochronny Benton Papaya-S Sun Cream?

  • zapewnia wysoką ochronę przed fotostarzeniem i zanieczyszczonym środowiskiem
  • pobudza naskórek do regeneracji
  • formuła nawilżająca chroni skórę przed odwodnieniem i zapewnia jej jędrność.