Świąteczne dni, to dla niektórych niestety jedyny czas w roku, kiedy mogą na chwilę zwolnić tempo i cieszyć się wolnymi chwilami. Przypomnę Wam kilka przyjemnych, niepożerających dużo czasu porad, które jeszcze bardziej umilą Wam te spokojne, świąteczne dni.

christmas-grunge-hipster-punk-Favim.com-2212470

1. Dłuuuuuuuuga, ciepła kąpiel 

O domowych kąpielach upiększających już Wam pisałam TUTAJ. Polecam, sprawdzenie tematu – na pewno znajdziecie coś dla siebie. Ja najbardziej lubię te z dodatkiem mleka i miodu lub pachnących olejków.

2. Peeling 

Podczas kąpieli zrób koniecznie peeling. Zwłaszcza jezeli na co dzień o nim zapominasz. Regularny peeling to podstawa zdrowej, zadbanej skóry. Polecam oczywiście PEELING KAWOWY (jasna sprawa:) )

3. Zacznij dzień od szklanki ciepłej wody, miodu i cytryny.

To idealny napój na rozpoczęcie dnia – dodaje energii, wzmacnia organizm, poprawia metabolizm i dodaje blasku skórze. A do tego pysznie smakuje. Czego można chcieć więcej? ;)

 

4. Owoce, koktajle, witaminy

W święta łatwo popłynąć. Ciasta, tłuste jedzenie, słodycze, czekolada. Nie zapomnij o owocach i zdrowych koktajlach.

5.  Woda

To także 'must have’ na oczyszczającej liście, o którym dla własnego zdrowia i samopoczucia, nie możesz zapomnieć. Pij wodę, będziesz piękna!

6. Świeże powietrze

Wiem, że część z Was marzy o 'pajama day’. Ja też;) Jednak o wiele zdrowszą alternatywą są zimowe spacery. Chłodne powietrze odświeży nasze zmysły i wzmocni nasz organizm. Nie ma nic zbawienniejszego dla zdrowia niż regularne spacery.

7. Czas spędzony tylko ze sobą

Wiadomo, Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z rodzinną atmosferą, pełną ciepła i wspólnie spędzonego czasu. Czasami jednak warto trochę czasu spędzić też z samym sobą – posłuchać swojej ulubionej muzyki, przeczytać książkę i po prostu… odpocząć.

Ciekawa jestem jaki jest Wasz przepis na idealne Święta? :)